WordCamp je príkladom toho, čo dokáže silná komunita

Delenie sa o skúsenosti, spoločné zlepšovanie systému a jeho sprístupňovanie čoraz väčšej mase užívateľov. Usporiadávanie meetupov, kvalitných odborných konferencií. Bez predražených zákaziek, bez motivácie na tom zbohatnúť, proste len tak – lebo je to dobrá vec.

Nadšení fanúšikovia najpoužívanejšieho redakčného systému WordPress sa pravidelne delia so svojimi skúsenosťami a vedomosťami na celosvetových neformálnych konferenciách s názvom WordCamp. Bratislava už piaty rok nebude výnimkou. Tento rok sme sa rozhodli podporiť toto podujatie ako aj jeho samostatnú časť Contributors Day. Zapojiť sa môžeš aj ty, na konferencii zažiť skvelé prednášky a v nedeľu spolu s nami pomôcť k rozvoju WordPress komunity na Slovensku.

wordcamp

WordCamp Slovensko 2016

WordPress ponúka jednoduchú možnosť zriadenia funkčnej web stránky, blogu či e-shopu, pričom každým dňom na svet prichádzajú nové moduly a témy, vďaka ktorým má každý príležitosť prispôsobiť si web stránky podľa vlastných predstáv.

Komunita ľudí, ktorá sa okolo neho vytvára aj na Slovensku každým rokom silnie, čoho dôkazom sú nielen pravidelné stretnutia organizované v mestách ako napríklad Nitra, Žilina, Bratislava a Banská Štiavnica, ale aj rozdelenie konferencie WordCamp Slovensko na WordCamp Košice, WordCamp Žilina a WordCamp Bratislava.

WordCamp Bratislava 2016 sa uskutoční v sobotu 23. apríla 2016 na Fakulte informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity a tešiť sa môžeš na blokmi 7 prednášok súbežne prebiehajúcich v dvoch miestnostiach, ktoré sú určené pre nováčikov, bežných používateľov ako aj pre profesionálov. Na konferencii vystúpia rečníci zo Slovenska ako aj zo zahraničia.

Pokračovať budeme v nedeľu 24. apríla 2016 na Contributors day práve u nás v Impact HUBe.

Pre koho je Contibutors Day určený?

Pre každého, kto chce  priamo priložiť ruku k dielu, ale aj pre študentov či hocikoho, kto sa chce dozvedieť niečo o WordPress komunite. Budeme prekladať WordPress do slovenčiny, fixovať WordPress bugy, zlepšovať WordPress, či plánovať ďalšie WordPress eventy ako sú WordCampy a meetupy. Nejde len o programovanie, každý si príde na svoje :) Akcia je for free.

Prihlás sa na Contributors day aj Ty!