Kto vyhrá inkubátor tento rok?

Dva mesiace pracovali tímy tohtoročného inkubátora na svojich projektoch. Teraz sa dozvieme, ktoré z nich sú najlepšie. V stredu večer 7.júna sa predstaví deväť finalistov, ktorí odprezentujú svoje projekty a hlavne posun počas inkubátora, ďaľšie kroky a plány. Na záver porota rozhodne o víťazoch obidvoch kategórií – Social Business a Technology for Good.

inkubator2017

Zo 17 vybraných tímov postúpilo do finále 9 projektov, ktoré zabojujú o víťazstvo. Finalisti majú za sebou hodiny business workshopov, individuálnych mentoringov a hlavne tvrdej práce. Vylepšený business case, jasná marketingová stratégia, zmapované možnosti predaja, predstava o možnostiach financovania projektu na najbližšie obdobie, profesionálne prezentovanie a vystupovanie, to všetko by mali projekty ukázať v stredu na Final Pitch. Tu sú projekty, ktoré majú šancu vyhrať Impact Inkubátor 2017:

Beser.io

beserio
Beser.io je jednoduchý nástroj na okamžitú komunikáciu zákazníka s obsluhou reštauračných prevádzok, ktorého cieľom je zvýšenie zákazníckej spokojnosti. Beser.io prináša odpovede na otázky: Ako dlho bude trvať, kým pride vasa obsluha? Pripravuje sa vaše jedlo? Odkiaľ pochádzajú suroviny vo vašom jedle? Zakladatelia majú ambíciu priniesť rozširenú analytiku založenú na big dátach, čo môže pomôcť riešiť aj otázky ako food waste alebo pomôcť manažmetu lepšie riadiť spokojnosť zamestnancov.

EMA

ema
EMA je systém (zložený zo software a hardware), ktorý informuje o vašej aktuálnej spotrebe elektrickej energie. Cieľom je sprehľadnenie fakturačných položiek a upozorniť odberateľa na možnosti ako ušetriť. Vďaka webovej a mobilnej aplikácii tak bude mať človek vždy pod kontrolou svoju spotrebu a tak aj financie.

Feedbacker

feedbacker
Feedbacker je najjednoduchší online nástroj spätnej väzby, ktorý pomáha zlepšiť služby, procesy, spokojnosť a vernosť zákazníkov. Feedbacker pomáha splasnúť bublinu vlastnej reality a získať najužitočnejšie informácie, ktoré by sa iným spôsobom k Vám nemuseli dostať. Je to jednoduchý moderný web, funguje na každom smartfóne, netreba sťahovať aplikáciu, feedback trvá pár sekúnd, je neverejný a s možnosťou anonymity. Zaujímavosťou je, že nástroj spätnej väzby je využiteľný aj pre akademickú sféru, štátnu správu alebo neziskový sektor, pre tieto odvetvia je ponúkaný za zvýhodnených podmienok.

KNOYD

knoyd
Knoyd pomáha klientom efektívne využívať vlastné dáta. Okrem consultingu pripravujeme data science tréningový program BaseCamp pre budúcich data scientistov, ktorí sa chcú naučiť analyzovať dáta prácou na reálnych projektoch od firiem pod dohľadom skúsených mentorov. Takto zároveň vieme poskytnúť kvalitné, ale cenovo dostupné data science riešenia aj menším firmám, startupom alebo neziskovkám, ktoré si nemôžu dovoliť drahé consultingové firmy.

NOŠA

nosa
Noša sú ergonomické školské batohy vyrobené z materiálov, ktoré neškodia deťom (ergonomické a ľahké) ani prírode (kompletne rozložiteľné). Chceme vyrábať batohy transparentne od výroby až po konečné skompostovanie. Napriek náročnosti postupu plánujeme naše batohy ponúkať za konkurenčných podmienok pre konečného zákazníka.

Pure Junk

purejunk
Venujeme sa recyklácií dreveného odpadu a následnej výrobe dizajnérskych doplnkov a nábytku. Snažíme sa na trh priniesť alternatívu k masovo vyrábaným produktom, no zároveň dbať na dizajn, funkčnosť a ekologický aspekt nášho riešenia. Veríme, že kvalita a ručná práca by mala mať na trhu svoje zastúpenie. Snažíme sa systematicky profesionalizovať naše podnikanie a rozvíjať celý koncept.

Storyteller

storyteller
Storyteller je konverzačná platforma (chatbot) na Facebook Messengeri pre promo a predaj kníh. Hlavným cieľom je umožniť zažiť knižných hrdinov pre detských čitateľov vo veku 13 – 17 rokov prostredníctvom interaktívnej konverzácie v messaging aplikácii. Platforma má ambíciu stať sa jedným z najefektívnejším kanálom pre promovanie nových vydaných knižných titulov vydavateľstviev na Slovensku a v Čechách.

Včelí kRaj

vcelikraj
Včelí kRaj vytvára pracovné príležitosti pomocou včelárenia v regiónoch Malohont, Gemer a Novohrad. Poukazuje na súčasný problém opeľovačov a formou kurzov školí nových včelárov a rovnako pomáha dlhoročným včelárom. Projekt vyrába produkty, do ktorých výroby zapája dlhodobo nezamestnaných a ľudí z marginalizovaných skupín.

WakiVaky

wakivaky
Jednoduché a praktické vaky na chrbát a iné festivalové doplnky. Vyrábané ručne na Slovensku, z recyklovaných materiálov. Zakladáme si tiež na kvalite spracovania a dizajne – spolupracujeme s viacerými slovenskými návrhármi a dizajnérmi. Našim cieľom je robiť veci udržateľne a komunitne, zároveň by sme radi škálovali výrobu aby sme vedeli uspokojiť všetkých zákazníkov, ktorí majú o naše produkty záujem.

Impact Inkubátor 2017 – Final Pitch

Moderné social biznisy majú možnosť v Impact Inkubátore zvýšiť svoju šancu na prežitie na reálnom trhu vďaka partnerom programu – Nadačnému Fondu Telekom a ZSE. Nás v Impact Hube teší fakt, že kvalita a motivácia prihlásených projektov z roka na rok rastie. Príďte sa inšpirovať v stredu 7.6. o 1830 do Impact Hubu na Final Pitch aj vy!

Rezervujte si vstupenky na www.eventbrite.com