Splň si novoročné predsavzatie. Veď koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom.

“Existuje strašne veľa možností, ako sa zlepšovať v jazykoch aj bez učiteľa alebo učebníc, len sa o nich veľmi nevie. Sú na to metódy, aplikácie, online knihy… Ja som sa učila viacero jazykov a vždy som skúšala všeličo, tak by som sa rada podelila o to, aké sú možnosti a čo u mňa fungovalo najlepšie a čo som odpozorovala aj u svojich študentov za 5 rokov čo učím.”

Takto nám Kaja odpovedala na otázku, či by do toho s nami šla a pripravila pre vás HUB WORKSHOP: AKO SA MÔŽEM SÁM ZLEPŠOVAŤ V JAZYKOCH?. Okrem toho otvoríme aj KONVERZAČNÝ KURZ ANGLIČTINY.
Karolína ZemánkováKarolínu Zemánkovú sme stretli tým najprirodzenejším spôsobom. Pri hľadaní tém a lektorov pre naše aktivity totiž nehanebne otravujeme našich kamošov, známych, profesionálov v našom okolí, o ktorých si myslíme, že poznajú zaujímavých ľudí. Takých, ktorých “učenie” bude ozaj baviť. Takých, čo majú čo podať ďalej. Práve vám. V HUBe chceme naplno rozbehnúť už spomínané language schools, a Kaja nám prišla do rany na odporúčanie našej Evky.

Prekladateľstvu a tlmočeniu v kombinácii anglický a portugalský jazyk sa už venuje šiesty rok. Jej láska k jazykom však začala už v škôlke a stala sa jej malou závislosťou. Kaja sa prepracovala až k jazykofílii v tom najlepšom význame. Začala sa zaujímať o to, ako pracuje mozog pri učení sa jazykov, ako sa jazyky vyvíjali, prečo sa niektoré jazyky zdajú byť ľahšie ako iné. Dnes hovorí 4 jazykmi, tlmočí a prekladá a učí už piaty rok.

Prečo? Baví ju, že môže pri cestovaní s ľuďmi komunikovať v ich jazyku, otvorilo jej to veľa kultúrnych možností, môže čítať knihy, časopisy, pozerať filmy, študovať a spoznávať veci z iných pohľadov – z originálnych diel. Rada by sa s vami podelila o svoje skúsenosti.

HUB WOKRSHOP: AKO SA MÔŽEM SÁM ZLEPŠOVAŤ V JAZYKOCH?

Čo sa na kurze dozvieš?

  • ako sa výrazne zlepšiť v jazyku počas cesty MHD alebo autom :)
  • ako sa dá pri učení využiť smartfón
  • či sa dá plynule rozprávať novým jazykom za 3 mesiace
  • ako sa špeciálne zamerať na zlepšenie počúvania/rozprávania/písania
  • dozvieš sa aj plno praktických metód a vychytávky, ktoré sú všetky dostupné zadarmo

Cena workshopu: 8 EUR/ osoba. Počet miest je limitovaný.

Ak chceš niečo urobiť pre seba, príď 27. januára o 18:30 do Impact HUBu. Ešte viac sa o kurze dozvieš TU a prihlásiť sa môžeš rovno cez tento formulár .

2 MESAČNÝ KURZ ANGLIČTINY zameraný na konverzáciu a aktívne využívanie jazyka.

Od 3. februára do 9. apríla sa v malej skupinke ľudí, maximálne 7 z vás, budú stretávať 2x do týždňa na 90 minút. Kurz je určený hlavne pre tých, čo už ako-tak po anglicky vedia, najnižšia úroveň cca B1, ale vôbec nevadí ak majú medzery v gramatike alebo sa učili už dávno, Základ je, aby vedeli aspoň trochu konverzovať.

Čo sa naučíš?

  • Hlavne využívať všetky doposiaľ namemorované slovíčka a frázy, či gramatické pravidlá v praxi
  • Nové výrazy používané v bežnom živote
  • Orientovať sa v rozmanitých témach, ktorých výber vieš aj ty sám ovplyvniť

Kaja na 200% dodržiava zásadu, že je tam ona kvôli študentom a nie oni kvôli nej, stále sa pýta na feedback, čo by študenti chceli robiť, či im to takto vyhovuje a prispôsobuje aktivity zloženiu skupiny. Keď na jednej hodine zistí, že je problém s nejakou látkou, na ďalšej hodine už k nej má nachystané materiály. Nehrozí, že sa pôjde otrocky podľa nejakej knihy a všetci nech sú spokojní, že tam vôbec prišla.

A Kaja vám odkazuje: “Nech sa neboja, že sa budú niečo bifliť alebo že sa budú cítiť ako v škole, to by ani mňa nebavilo :). Budeme sa veľa rozprávať, postupne si rozširovať slovnú zásobu na rôzne témy, Pridávam aj zaujímavosti z reálií US/UK, raz za čas vyťahujem užitočné slovíčka a frázy z amerických seriálov…”

Trvanie kurzu:
každý utorok a štvrtok od 3. februára do 9. apríla
od 18:00 – 19:30
Cena kurzu : 165 EUR/ osoba. Počet osôb v kurze je maximálne 7.
Miesto konania : Hviezdoslavovo nám. 20, Impact HUB Bratislava

Prihlásiť sa môžeš týmto formulárom do 30. januára