Our central location and informal atmosphere makes it a perfect location for your next event or workshop.

I’m interested

Venue for pleasant and impactful events.

I’m interested

Impact HUB Bratislava event venue is temporarily unavailable from 30.6.2020.

 

Impact HUB can accommodate small, midsize or even bigger events. We can host one to one meeting as well as up to 130-people events. Our central location and pleasant, informal, but professional atmosphere makes it a perfect place for your next event, meetup or workshop. We like to host or organise inspiring events. We welcome events with vision and extraordinary ideas that have positive impact on society and our future. We love to cooperate with easy going individuals and companies and with people or companies that share our values.

OPEN SPACE+LOUNGE
[166m2 + lounge ≈ 78m2]
[60-120 people]

Set-up / Price

CONFERENCE ROOM
[55m2]
[18-40 people]

Set-up / Price

SMALL MEETING ROOM
[17m2]
[8-12 people]

Set-up / Price


Let’s get in touch to chat about your needs and how we can accomodate them.

I’m interested


We have hosted or organised hundreds of events, conferences, seminars, roundtables, meetups or workshops.
We know what it takes to organize successful and pleasants event people will remember.

Reference

V Impact Hub organizuje naša spoločnosť pravidelné kurzy Biznis menu. Priestory sú pekné, vždy pripravené presne podľa dohody. Pri vchode nás a našich klientov privítajú hostovia, ktorí nikdy nešetria úsmevom a splnia všetky naše požiadavky. Klienti sú v priestoroch spokojní a spokojnosť klientov je pre nás meradlom úspechu.

Karola Mihalovičová

Marketing Manager and HR Assistant, VISIBILITY s.r.o. | see you digitALL!

Impact Hub sa stal uz nasim tradicnym oblubenym miestom pre Google Partners akademie a workshopy. Prostredie je skvele, vzdy sa nam s ucastnikmi podari vytvorit tvorivu atmosferu a navyse je o nas vzdy vyborne postarane.

Martina Sokolíková

Google Partners Slovakia

Zmyslom konceptu TEDxSalón je stretávať sa s komunitou nadšencov aj mimo hlavný TEDxBratislava a šíriť myšlienky, ktoré za to stoja, v netypickej, komornejšej atmosfére. Je radosť môcť sa spoľahnúť na to, že v ImpactHUBe to zakaždým vyjde.

Denisa Sabová

organizátorka TEDxBratislava

Nikto z nás nie je sám taký šikovný, ako sme šikovní spolu dohromady. Naše podujatia preto radi pripravujeme v coworkingových priestoroch. V Impact HUBe sme našli ideálnu kombináciu nadšenia a ochoty s profesionalitou a zodpovednosťou. Môžeme sa jeden na druhého spoľahnúť a to je pre nás dôležité. Ďakujeme.

Ivan Ježík

zakladateľ Voices