Our very centre location and non-formal atmosphere makes it perfect location for your next event, meetup or workshop.
I'm interested

Venue for pleasant and impactful events.
I'm interested

Impact HUB can accommodate small, midsize or event bigger events. We can serve one to one meeting as well as up to 130 people events. Our very centre location and pleasant, non-formal, still professional atmosphere makes it perfect place for your next event, meetup or workshop. We like to host or organise inspiring events. We welcome events with visions and extraordinary ideas that have positive impact on the society and our future. We love to cooperate with easy going individuals and companies and with people or companies that share our values.

OPEN SPACE+LOUNGE
[166m2 + lounge ≈ 78m2]
[60-130 people]
Setting / Pricing
CONFERENCE ROOM
[55m2]
[20-45 people]
Setting / Pricing
SMALL MEETING ROOM
[17m2]
[8-12 people]
Setting / Pricing

Let's get in touch to chat about your needs and our possibilities.

I'm interested

We have hosted or organised hundreds of events, conferences, seminars, rountables, meetups or workshops.
We know what it takes to organize successful and pleasant event people will remember.

Reference

V Impact Hub organizuje naša spoločnosť pravidelné kurzy Biznis menu. Priestory sú pekné, vždy pripravené presne podľa dohody. Pri vchode nás a našich klientov privítajú hostovia, ktorí nikdy nešetria úsmevom a splnia všetky naše požiadavky. Klienti sú v priestoroch spokojní a spokojnosť klientov je pre nás meradlom úspechu.

Karola Mihalovičová
Marketing Manager and HR Assistant, VISIBILITY s.r.o. | see you digitALL!

Impact Hub sa stal uz nasim tradicnym oblubenym miestom pre Google Partners akademie a workshopy. Prostredie je skvele, vzdy sa nam s ucastnikmi podari vytvorit tvorivu atmosferu a navyse je o nas vzdy vyborne postarane.

Martina Sokolíková
Google Partners Slovakia

Zmyslom konceptu TEDxSalón je stretávať sa s komunitou nadšencov aj mimo hlavný TEDxBratislava a šíriť myšlienky, ktoré za to stoja, v netypickej, komornejšej atmosfére. Je radosť môcť sa spoľahnúť na to, že v ImpactHUBe to zakaždým vyjde.

Denisa Sabová
organizátorka TEDxBratislava

Nikto z nás nie je sám taký šikovný, ako sme šikovní spolu dohromady. Naše podujatia preto radi pripravujeme v coworkingových priestoroch. V Impact HUBe sme našli ideálnu kombináciu nadšenia a ochoty s profesionalitou a zodpovednosťou. Môžeme sa jeden na druhého spoľahnúť a to je pre nás dôležité. Ďakujeme.

Ivan Ježík
zakladateľ Voices