Loading Udalosti

« All Udalosti

  • This event has passed.

HUB Workshop: ako sa môžem sám zlepšovať v jazykoch

18. februára 2015 @ 18:30 - 20:00

8€

“Existuje strašne veľa možností, ako sa zlepšovať v jazykoch aj bez učiteľa alebo učebníc, len sa o nich veľmi nevie. Sú na to metódy, aplikácie, online knihy… Ja som sa učila viacero jazykov a vždy som skúšala všeličo, tak by som sa rada podelila o to, aké sú možnosti a čo u mňa fungovalo najlepšie a čo som odpozorovala aj u svojich študentov za 5 rokov čo učím.”

Takto nám Kaja odpovedala na otázku, či by do toho s nami šla a pripravila pre vás HUB Workshop: ako sa môžem sám zlepšovať v jazykoch?. Okrem toho otvoríme aj Konverzačný kurz angličtiny.

Karolína ZemánkováKarolínu Zemánkovú sme stretli tým najprirodzenejším spôsobom. Pri hľadaní tém a lektorov pre naše aktivity totiž nehanebne otravujeme našich kamošov, známych, profesionálov v našom okolí, o ktorých si myslíme, že poznajú zaujímavých ľudí. Takých, ktorých “učenie” bude ozaj baviť. Takých, čo majú čo podať ďalej. Práve vám. V HUBe chceme naplno rozbehnúť už spomínané language schools, a Kaja nám prišla do rany na odporúčanie našej Evky.

Prekladateľstvu a tlmočeniu v kombinácii anglický a portugalský jazyk sa už venuje  šiesty rok. Jej láska k jazykom však začala už v škôlke a stala sa jej malou závislosťou. Kaja sa prepracovala až k jazykofílii v tom najlepšom význame. Začala sa zaujímať o to, ako pracuje mozog pri učení sa jazykov, ako sa jazyky vyvíjali, prečo sa niektoré jazyky zdajú byť ľahšie ako iné. Dnes hovorí 4 jazykmi, tlmočí a prekladá a učí už piaty rok.

Prečo?

Baví ju, že môže pri cestovaní s ľuďmi komunikovať v ich jazyku, otvorilo jej to veľa kultúrnych možností, môže čítať knihy, časopisy, pozerať filmy, študovať a spoznávať veci z iných pohľadov – z originálnych diel. Rada by sa s vami podelila o svoje skúsenosti.

HUB Workshop: ako sa môžem sám zlepšovať v jazykoch

Čo budeš vedieť?

  • ako sa výrazne zlepšiť v jazyku počas cesty MHD alebo autom  :)
  • ako sa dá pri učení využiť smartfón
  • či sa dá plynule rozprávať novým jazykom za 3 mesiace
  • ako sa špeciálne zamerať na zlepšenie počúvania/rozprávania/písania
  • dozvieš sa aj plno praktických metód a vychytávky, ktoré sú  všetky dostupné zadarmo

Cena a platba

  • Cena: 8 EUR

Podrobnosti

Dátum:
18. februára 2015
Čas:
18:30 - 20:00
Cena:
8€
Udalosť Category:

Organizátor

Impact Hub
Telefón:
+421 903 429 944
Webstránka:
http://impacthub.sk/

Miesto udalosti

Impact HUB Bratislava
Hviezdoslavovo námestie 176/20,
Bratislava, Slovensko 81102 Slovenská republika
+ Google Map
Telefón:
+421 903 429 944
Webstránka:
http://impacthub.sk/