Vyše 20 inkubátorov a akcelerátorov vo svete. A konečne prvý aj u nás!

Už pri rozbehu Impact HUBu v Bratislave, sme mali tri jasné predstavy a priority. Spojiť ľudí, ktorým záleži na spoločenskom dianí a našom okolí a pomôcť mnohým skvelým nápadom stať sa skutočnosťou a rozvíjať sa. Popri tom ukázať aj širokej verejnosti, že podnikať sa dá aj spoločensky prospešne a inovatívne. Veríme, že podnikanie má mať hlbší zmysel a hodnoty. Chceli sme byť súčasťou medzinárodnej platformy rozbiehajúcej vyše 20 inkubačných a akceleračných programov po celom svete. Možno ste už počuli o programoch Benisi, Impact HUB Fellowship, 60 day challenge či ďalších. Zo spomínaných programov čerpáme aj my a po polroku od spustenia spúšťame náš prvý inkubátor aj v Bratislave.

impact inkubator

Aj témy, na ktoré sa pozabudlo…

Impact Inkubátor je určený aj projektom z oblastí, ktorým sa nevenovala pri takýchto programoch na Slovensku dostatočná pozornosť alebo boli na okraji záujmu. Okrem projektov, ktoré riešia inovatívne služby a produkty chceme dať priestor aj nápadom a rozbiehačom s témou vzdelávania, green technology či spoločensky zodpovedného podnikania. My v HUBe si myslíme, že práve takáto diverzifikácia nápadov môže spoločne vytvoriť veľmi zaujímavé výsledky a komunitu inovátorov aj mimo tradičných oblastí.

Presne takú sa snažíme budovať aj na Hviezdku – vzdelávacie organizácie, freelanceri, ITčkári a developeri, neziskovky aj inovácie v oblastiach, kde by ste ich asi vôbec nečakali. Inovácie, ktoré pomáhajú pri riešení spoločenských problémov, robia naše okolie a život lepšími. A aj to je náš cieľ. Týmto témam sa môžeme venovať a rozvíjať ich aj vďaka tomu, že sme našli partnerov, ktorí vnímajú podobné problémy a potreby a zdieľajú naše vízie. Vďaka Nadačnému fondu telekom a Nadácii VÚB je náš program pre vybratých účastníkov zadarmo. I keď, až tak úplne zadarmo to nebude :) kedže si vyžaduje veľa úsilia, kreativity a aj času.

Čo teda získaš v Impact Inkubátore?

Chuť robiť a rozvíjať zmysluplné veci, know how ako ich robiť efektívne a pokiaľ možno dlhodobo a udržateľne. Dostaneš 3 mesiace intenzívneho mentoringu a praktických workshopov počas pracovných večerov. A tiež pár víkendov venovaných konkrétnym výstupom pre tvoj business, napr. aj vizuálnej identite tvojej značky. Možeš rátať s vyše 80 hodinami, ktoré ti pomôžu zvládnuť validáciu a základné nastavenie biznis modelu, finančného plánu, marketingovej aj komunikačnej stratégie, naučia ťa základné skills potrebné pre rozvoj a napredovanie vlastného projektu alebo podnikania. Získaš hodnotné kontakty vo sfére profíkov aj ďalších rozbiehačov, s ktorými sa môžeš podeliť o svoje skúsenosti a zdielať lessons learned. Stretneš sa s ľuďmi, ktorí ťa vedia posunúť ďalej a pomôcť. Dostaneš veľa a ako s tým všetkým naložíš je len a len na tebe.

impact inkubátor

Staneš sa súčasťou komunity 11 000 hubberov

Bratislava patrí medzi 70+ miest, kde sa podarilo vybudovať a prevádzkovať Impact HUB (predtým THE HUB). Po celom svete je nás vyše 11–tisíc. Vybraným projektom, ktoré absolvujú Impact Inkubátor darujeme aj náš pracovný priestor s členstvom a členskými benefitmi až do februára 2016 ;).

 

Tak sa prihlás, tešíme sa na teba!

11046855_845118335547344_9212457111736576738_n-min