Viac skvelých lídrov. To je to, čo nášmu školstvu najviac chýba.

Tieto dve vety si prečítate ako prvé, keď prídete na ich web. Prišli k nám začiatkom januára. Odvtedy to je jeden kolotoč. Zahraniční členovia, stretnutia, brainstormingy, najnovšie aj pohovory. Teach for Slovakia.

Naďa Kasalová, Anka Maarova, Flo Symington a Stano Boledovič. Štyria ľudia, ktorí za týmto programom stoja, sa stali našimi členmi, no za touto skvelou myšlienkou je ich omnoho viac.

Photo by Stanči Karellová

Naďa Kasalová, Head of recruitment and marketing

Čo je Teach for Slovakia a čo robia?

Teach for Slovakia je dvojročný intenzívny program určený najlepším absolventom vysokých škôl. Po absolvovaní intenzívneho vstupného tréningu strávia dva roky ako učitelia na jednej z partnerských škôl.

Aby popritom mohli rásť aj profesionálne, čakajú na nich kurzy a tréningy zamerané na rozvoj komunikačných, manažérskych či prezentačných zručností. Kvalita kurzov dosahuje úroveň špičkových svetových firiem – a tak svoje vedomosti a najmä drive títo mladí ľudia posúvajú do miest a obcí, na ktoré už mnohí radšej pozabudli.

Program funguje v 33 krajinách sveta, vrátane Veľkej Británie a USA. No a teraz už aj u nás. Minulý rok sa z 220 prihlásených nakoniec 13 stalo súčasťou tohto programu – ako noví učitelia. 13 absolventov slovenských a zahraničných univerzít, ktorí sa podujali najbližšie dva roky učiť deti z málo podnetnetného prostredia na základnýh školách prevažne v regióne Tatry. Tento rok však svoje pôsobenie budú rozširovať o ďalšie regióny Slovenska. Na privítaní u nášho p. prezidenta Andrea Kisku si obliekli tričká s nápisom “ Som dosť blázon“. Nám sa ich bláznovstvo pozdáva a čo vám?c

Práve teraz prebieha výber ďalších odvážnych. Sami sme zvedaví, koľko nových bláznov sa na túto ťažkú cestu do stredu slovenského učiteľstva dalo.

Stretnite sa s tvorcami Teach for Slovakia v Impact HUBe a sledujte ich snahu, zepšiť naše školsvto na ich fanpage.

Aby raz všetky deti mali vzdelanie, ktoré im dá šancu v živote uspieť!