Viac sa pýtaj a poradiť si daj – otvárame Business Clinic

V novom roku otvárame Business Clinic – pravidelné bezplatné poradenstvo na konkrétne témy v oblastiach práva, financií, marketingu a sales-u. A môžeš ho využiť aj ty.

Business Clinic umožní ľuďom a tímom so zmysluplnými nápadmi dostať reálny profesionálny feedback na ich činnosť a tiež rady a tipy od ľudí z fachu. Právnici, ekonómovia, marketéri, predajcovia – ľudia, ktorí dennodenne robia v týchto oblastiach, svoju prácu majú radi a robia ozajstnú kvalitu. Takí, za ktorých by si si bežne musel zaplatiť nemalé peniaze alebo sú dlhodobo vybookovaní. Teraz ich čas môžeš získať pro bono. Jediné, čo treba, je pýtať sa a nechať si poradiť.

Impact HUB Poradenstvo

Pre koho je Business Clinic určená?

Aj pre teba. Pre našich členov. Pre širokú verejnosť. Musíš však už mať rozbehnutý projekt aspoň pár mesiacov – jasné ciele, aktivity a ich plán. Ide naozaj o praktické poradenstvo, ťažko by sme polemizovali nad snami a úvahami. Budeme riešiť konkrétne možnosti pri reálnych problémoch či výzvach podnikania v neziskovom aj ziskovom sektore.

Chceme pomáhať predovšetkým riešeniam, ktoré majú zmysel. Vychádzajú z potreby, ideálne, ak pomáhajú riešiť spoločenský problém alebo zlepšujú naše okolie a udržateľnosť. Uprednostníme teda projekty, ktoré prinášajú hodnotu aj pre spoločnosť.

Impact HUB Poradenstvo

Ako Business Clinic prebieha?

Prvé kickoff kolo kliniky štartujeme 18. januára a končí 21. marca . Stretnutia prebiehajú každý druhý pondelok. Dokopy môžeš absolvovať 7 viac-hodinových stretnutí. Môžes sa prihlásiť na všetky alebo len na tie, ktoré ťa najviac zaujímajú. Účasť na stretnutí nie je navzájom nijako podmienená.

Z kapacitných dôvodov vyberáme na jednu tému maximálne 6 projektov. Za každý projekt, firmu, organizáciu či OZ-ko sa môžu zúčastniť 2 zástupcovia. Tak bude tvoj čas aj čas lektora plnohodnotne využitý. Po vecnom zhrnutí témy a možností príde na rad mentoring a tvoje otázky. Výsledkom sú rady, tipy a konkrétne kroky, ktoré môžeš ihneď aplikovať na tvoje aktivity a posunúť sa.

Čakajú ťa tieto okruhy:

18. januára: Online marketing: PPC reklama cez Google AdWords, na Facebooku a Instagrame
1. februára:Právne poradenstvo: Čo všetko by si mal vedieť pred založením spoločnosti?
1. februára: Účtovné poradenstvo:Ako vyrobiť z účtovníctva daňové priznanie k dani z príjmov? Čo všetko musím do priznania uvieš a čo všetko si viem odpísať?
15. februára: Online stratégie: Ktoré nástroje online marketingu sú vhodné pre moju kampaň o 2% z dane ?
29. februára: Účtovné poradenstvo: Mám neziskovku, musím podať daňové priznanie k dani z príjmov?
29. februára:Právne poradenstvo: Ochrana práv duševného vlastníctva (IP) začínajúceho podnikateľa
7. marca:Content marketing: Ako správne napísať nadpis článku, predmet newslettra alebo status na Facebooku
21. marca: Sales a Business case

Jednotlivé témy predstavíme postupne aj s našimi lektormi a presnými časmi. Už teraz sa však môžeš prihlásiť na oblasti, ktoré ťa zaujímajú. Zaregistruj sa, napíš nám o sebe a tvojom riešení či aktivitách a vyber si okruhy. Na každú tému vyberieme najviac 6 projektov, ktoré sa jej budú môcť zúčastniť a ktorým dá najviac.

Prihlás sa a nechaj si poradiť

Business Clinic

Prečo takýto formát?

Osvedčil sa nám aj počas Impact Inkubátora. Skúšali sme one to one, aj one to few mentoringy. Oba sú dobré. My však chceme ľudí nielen vzdelávať, ale aj spájať. Takto spoznáš ďalšie projekty, ktoré riešia podobné veci. Okrem rád teda odídeš aj s novými kontaktmi.

A niekto sa vždy spýta otázku, ktorá tebe nenapadla, no rovnako dobre poslúži odpoveď aj pre tvoj biznis. Pri témach ako business case a špecifických právnych otázkach však môžeš rátať s príležitosťou porozprávať sa s mentorom one to one.

Impact HUB Business Clinic

Prečo to robíme – pre verejnosť a bezplatne?

Lebo je to potrebné. Chceme vidieť v našom okolí viac úspešných sociálnych inovácií, prospešných biznisov, neziskoviek, ktoré si vedia na seba zarobiť. Chceme zvýšiť ich šance na sebestačnosť a dlhodobú udržateľnosť. Častokrát sú problémom pre úspech práve peniaze či schopnosť predať sa a nedostatočné vedomosti z týchto oblastí. Prinášame takúto šancu nielen členom Impact Hubu, ale aj hocikomu z vás, kto to myslí vážne so svojim projektom a podnikaním.

Zároveň to pomôže mnohým z vás pripraviť sa na naše ďalšie dlhodobejšie inkubačné programy.

Vidíme sa u nás v Impact HUBe.

Foto: Stanči Karellová a Renáta Lacková