nataliajakubcova14@gmail.com'

Veronika sa dlhšie hľadala – až našla to, čo ju napĺňa

Vyštudovala strojnícku fakultu na STU v Bratislave, pracovala ako líder tridsaťčlenného tímu v banke, no nakoniec zakotvila pri čomsi úplne inom. Naša členka Veronika Maronová je šéfredaktorkou módneho portálu modnysvet.sk. O svojom projekte nám porozprávala na posledných členských raňajkách, kde si naši členovia mohli prezrieť tie najnovšie trendy v móde pre ženy i pre mužov.

Vždy vedela, že sa chce venovať niečomu svojmu. Na materskej začala rozmýšľať nad tým, čo by ju bavilo, a keďže móda je jej srdcovka, rozhodovanie nebolo ťažké. Chvíľu trvalo, kým sa nápad a myšlienky pretransformovali do podoby, v akej projekt funguje dnes. Najťažšie pre ňu bolo zosúladiť prácu a rodinu. „Módny svet si prešiel rôznymi vývojovými fázami a v takej podobe, v akej ho vidíme dnes, funguje necelý rok. Dlhšie obdobie som bola na všetko sama, a keď už toho bolo priveľa, našla som si parťáčku. Nič lepšie som nemohla urobiť a verím, že neostaneme dlho iba dve.

Ak ste módne maniačky (či maniaci) a chceli by ste byť súčasťou tímu modnysvet.sk, určite sledujte ich facebook a web.

Veronike zaberie významnú časť pracovného dňa tvorba webového obsahu, keďže je výlučne autorský.  Zvyšok dňa rieši najmä projekty a spolupráce. Pravidelne organizujú napríklad Bloger markety, kde módne blogerky a rôzne celebrity vypredávajú svoje šatníky online. „Asi najviac pyšná som na náš posledný väčší projekt Made in Slovakia, ktorého ambasádorkou bola Evita Urbaníková. Podarilo sa nám do neho zapojiť až 50 slovenských módnych značiek.“

Ako projekt Made in Slovakia vyzeral, si môžete pozrieť na tomto videu: 

Módny svet prináša ľuďom najmä inšpiráciu. „Asi všetky poznáme tento scenár: ráno – plný šatník – nemám čo na seba! Riešime ženám otázku každodennej dilemy.“ Okrem toho komunikujú s množstvom čitateliek, ktoré potrebujú poradiť čo si obliecť na špeciálnu príležitosť, alebo len tak – v bežný deň. Sú taký osobným stylistom ,,do vrecka“.
Naposledy nám písalo jedno dievča, že sme jej doslova zmenili život. Svoj zovňajšok neriešila, lebo nevedela ako. Potom našla náš web a naše inšpirácie si ukladala do mobilu. Začala podľa nich nakupovať, s novým šatníkom meniť aj seba, a dnes je z nej brutálna kočka!Takáto úžasná spätná väzba ženie Módny svet dopredu, pretože spokojné čitateľky sú pre nich to najdôležitejšie.

Veronika má síce zriadenú kanceláriu doma, ale neskutočne jej chýbala spoločnosť. Nuda a samota nie sú pre ňu. Tak sa ocitla v Impact Hube. V Hube našla ľudí, ktorý jej v rámci projektu poradili a s niektorými už dnes spolupracuje. Ako najväčší benefit vníma práve silu Impact Hub komunity. Ak by ste niekedy potrebovali Veronikinu pomoc, neváhajte sa jej ozvať!

Veronika má plánov veľa. „Kľúčové je pre nás rozšíriť tím, zvyšiť čítanosť webu, a keď sa zastabilizujeme, pôjdeme skúšať do ďalších krajín. Ale je mi jasné, že to chvíľu potrvá.“ Tento rok uzrie svetlo sveta aj ich najnovší projekt NÁKUPY S ROZUMOM, ktorý sa bude venovať udržateľnej móde. Módny svet je stále na začiatku, no aj vďaka pozitívnemu feedbacku Veronika verí, že idú správnym smerom.

Ďakujeme najradostnejšiemu obchodu ZOOT za zapožičanie oblečenia na módne členské raňajky. Všetky kúsky z vešiakov kúpite priamo tu – www.zoot.sk.


autor: Katarína Vargová