Trhovisko kurzov, kvalitná žurnalistika a podpora slovenských športových talentov – Aj o tom bol mini inkubátor.

Väčšinou sa spraví len to čo sa musí. Na Slovensku je to tak. A mnohokrát ani to nie. Nie je zvykom, aby sa robilo čosi navyše.

Ak však ide o zmenu, vzdelávanie, pomoc skvelým nápadom napredovať – tam podľa nás to bežne „must“ nestačí.  Vďaka našim partnerom sme mali šancu urobiť niečo viac.  Niečo nad rámec našich pôvodných plánov a toho, čo sa od nás očakávalo. Sme veľmi radi, že sa nám popri Impact Inkubátore podarilo spustiť, síce trochu oklieštenú, no dúfame, že aj tak prospešnú – líniu mini inkubátora.  Dokopy tak dostalo šancu na overenie si svojich riešení a pomoc mentorov až 40 projektov.

Z komplexného programu pôvodného biznis inkubátora sme vybrali tri najpraktickejšie Validácia – Marketing – Sales pod vedením Dušana Šemrinca, Nora Nepelu, Mareka Šulíka a Viktora Kostického.  

mini inkubator

foto: Stanči Karellová

Tri projekty, ktoré najviac zabojovali a presvedčili nás o svojom potenciále, sme aj odmenili. Stávajú sa našimi členmi a získavajú odbornú pomoc. Ktoré sú to?

Podpor šport

Predstav si že športuješ. Makáš na sebe celé dni. Šport je tvojou vášňou a chceš sa ním aj živiť. Šťastie  na získanie financií má však len mizivé percento slovenských športovcov. A tak  mladá jachtárka Dominika Vaďurová skúša vytvoriť prvý crowdfundingový portál na finančnú podporu športovcov. Dala dokopy šikovné baby, vytvorila tím a spúšťa prvé aktivity. Zatiaľ ich môžeš sledovať na Facebooku.

mini inkubator podpor sport

foto: Stanči Karellová

MONO

MONO.sk je internetový magazín s ambíciou prinášať nielen zaujímavé témy, ale aj zážitok z čítania. Aj preto budú niektoré články dlhšie, než je na Slovensku zvykom. Vznikol pred 2 rokmi a teraz si redakcia nových aj pôvodných aktérov povedala, že je čas spraviť z hobby udržateľný model. Ktorý si na seba zarobí a tvorcom umožní prinášať ozaj kvalitu. Sme zvedaví, ktorým smerom sa posunie, no našu podporu si už získal. Ak sa ti zapáči obsah, podpor ich aj ty ;)

mono.sk

Lektorino

Chalani z Learn2Code už dokázali, že vedia vytvoriť dobré poctivé IT a dizajnérske kurzy. Ich najnovší nápad vychádza z ich vlastnej potreby – nájsť na jednom mieste všetky dobré online aj offline kurzy. V septembri spustili portal Lektorino.sk, na ktorom uz teraz nájdeš možnosti, ako splniť niektoré svoje novoročné predsavzatia.

lektorino

foto: Stanči Karellová

Vždy niekto uspeje viac a iný menej, dôležité sú aj tak skúsenosti a kontakty, ktoré si projekty z oboch inkubátorov zobrali a ako ich budú vedieť využiť v reálnom živote. Veríme, že im v tom v HUBe ešte pomôžeme. Všetkým účastníkom držíme palce.

mini inkubator

foto: Stanči Karellová