HUB Members: Talent ťa na Slovensku vyjde draho. S novým crowdfundingovým portálom však majú športovci nové možnosti.

Začína to trénerom. Kvalitným výstrojom. Ak si šikovný, tak to pokračuje. Štartovné. Ubytovanie. Cestovanie. Stovky – niekedy až tisíce EUR, ktoré musí mladý človek zaplatiť za to, aby mohol športovať. Ak on nemôže, zaplatia rodičia. Nová crowdfundingová platforma podporsport.sk dáva talentovaným ľuďom nové možnosti. Jej tím stretneš u nás v Impact HUBe.

Dominika sa celý svoj život venovala športu. Nie ako zábavke na voľný čas. Je to jej vášeň. A ako každý z nás, chcela robiť  to, čo ju baví. Profesionálne. Od odhodlania k tvrdej facke reality nebolo ďaleko. Nevybrala si zrovna najlacnejšiu oblasť – venovala sa jachtingu. Rýchlo ale zistila, aká je situácia naozaj. Dokonca aj v menej náročných športoch. Ako je šport na Slovensku podceňovaný a koľko mladých ľudí so športom končí preto, že nemajú peniaze.

Po nekonečnom boji so zväzom a o financie sa Dominika rozhodla bojovať na inom fronte – nie za seba, ale za ostatných. Spolu s priateľmi rozbieha crowdfundingový portál podporšport.sk a chce vliať ostatným talentom trochu nádeje.

Podporsport.sk team

Photo by Stanči Karellová

“Zopár peňazí majú od klubu, niečo im možno poskytne zväz a ostatné ťahajú rodičia alebo z vlastného vrecka.”

Podporšport.sk bude pre cieľavedomých športovcov, ktorí majú vysoké ciele, šport je ich život a majú potenciál stať sa v budúcnosti profesionálnymi športovcami. Teda tých, ktorí sa chcú venovať športu profesionálne, no nemajú na to dostatok financií. Mali by však vedieť preukázať svoju lásku k danému športu aj skúsenosťami :). Kampaň bude viazaná na konkrétne preteky či konkrétnu pomoc, ktorú potrebuje športovec pokryť za dané obdobie.

Šport je drahá záležitosť a väčšina nezarába toľko ako NHL hviezdy. Je o odopieraní si a disciplíne, ale aj o neopísateľnej radosti z prekonania sa. Vo vyspelých krajinách sa pokladá za rovnako dôležitý pri formovaní osobnosti človeka, ako perfektne zvládnuté softskills. Učí k tímovosti, vytrvalite, dosahovaniu cieľov. A Slovensko má talentov dosť, len im treba občas dať príležitosť a pomocnú ruku.

Zatiaľ sa chú dievčatá orientovať lokálne, uvidíme, čo im prinesie budúcnosť. Teraz makajú na administratívnej časti. Smelo spustili prvú komunikáciu, naši kamoši a lektori z inkubátora im začínajú radiť ako a čo komunikovať. Pripravujú stránku a začínajú s osvetou v tejto oblasti.

Takisto sa snažia získať ďalších partnerov a čím viac kontaktov, aby sa o nich vedelo. Popri tom rešeršujú, ako by mohli zohnať peniaze na web a marketingové aktivity. “Je strašne super, keď sa nám ľudia sami ozývajú, že by s nami radi spolupracovali, alebo nám pomohli. Motivuje nás to.”

podporsport.sk team

Tím Podporsport.sk

Pomôž im nájsť športovca na prvý crodfundingovú kampaň!

Baby chcú prvú kampaň otestovať už v apríli. Popri škole venujú všetok svoj čas tomuto projektu, drtia ako vedia, no zišla by sa im aj tvoja pomoc. Poznáš športovca, ktorý by s nimi vytvoril prvú kampaň? Chcú tak všetkým dokázať, že Slovákom nie je šport ukradnutíý a vedia podporiť makačov. Keď to už náš štát nerobí. Zahlásiť sa môže na ich stránke.

“Som presvedčená, že svetu treba vrátiť všetko dobré čo nám dal. Tak to skúšam”.

Baby sú ešte len na začiatku. Majú však konkrétnu skúsenosť s problémom. Chuť to nezabaliť. Naopak, čosi zmeniť. Prvé praktické skúsenosti zbierali v našom mini Inkubátore a Business Clinic, teraz sú na 3 mesiace našimi členkami a pustili sa do toho naplno.

Za týmto projektom je 5 kamarátok. Ako sa spoznali? Rôzne. Viki je Dominikina sesternica, Janča spolužiačka z gymplu, Paťka sa dozvedela o projekte náhodne, no zaujal ju. Lucku pozná Dominika ešte z výšky. No a Dominika – tá ich na to všetko nahovorila. “Okrem toho nám pomáhajú chalani, ktorých sme spoznali práve v Mini Inkubátore – robia nám nový dizajn a starajú sa o celý portál.”

Ak máš chuť a čas podporiť zmysluplný projekt v ich začiatkoch, ozvi sa im. Nájdeš ich u nás v HUBe a sledovať ich môžeš aj na Facebook-u. Dobrá rada, povzbudenie a šírenie ich výzvy tiež pomôže.

autor: Baška Klimek

editor: Stanči Karellová