Na Startup Awards 2016 sme predstavili aj EnergyHack 2017. O čom a pre koho bude?

Bavia Ťa dáta a ich analýza a spájanie, máš rád funkčný dizajn a zo všetkého najradšej prehľadnosť a transparentnosť? Pomôž vytvoriť najlepšiu a user friendly aplikáciu pre spotrebiteľov energie tak, aby si vedeli optimalizovať svoju spotrebu a mali vždy po ruke prehľad. Alebo nám pomôž vďaka opendátam  s rozvojom obnoviteľných zdrojov energie. Vyhrať môžeš až 4000 EUR a ďalšie zaujímavé benefity.

Počas piatkového programu StartupAwards predstavil Andrej Juris zo Západoslovenskej distribučnej zámer prvého ročníka EnergyHacku a spustili sme registráciu.

dh3-min

“Veríme, že EnergyHack osloví širokú komunitu inovatívnych a kreatívnych ľudí, ktorí sa radi zapoja a pomôžu vytvárať riešenia pre budúcnosť. Je to prvá výzva tohto typu a rozsahu na slovenskom energetickom trhu. Málokedy sa podarí hackovať s tak rozsiahlou vzorkou reálnych dát a možnosťou svoje unikátne riešenie aj neskôr implementovať.”

Posledný januárový víkend sa stretneme v našom HUBe aby sme spoločne navrhli funkčné riešenia pre spotrebiteľov energie, teda aj sami pre seba. Čakajú nás 2 výzvy. Všetci účastníci sa zapoja do riešenia základnej výzvy – Analýzy a optimalizácie spotreby elektrickej energie zákazníkom. Vďaka jednotnému zadaniu sa bude rozhodovať o najlepšej appke naozaj férovo. Výsledkom hackathnonu by mal byť funkčný návrh inovatívnej mobilnej aplikácie. K dispozícii budeme mať unikátny set dát zo smart metrov o réalnej spotrebe zákazníkov. Zo všetkých riešení získa to najlepšie odmenu 2000 EUR. Hodnotí sa najlepšie prevedenie aplikácie (ux design, využitie dát, funkcionalita, aplikovateľnosť) v tímoch.

Ak si trúfneš a chceš sa ukázať, môžeš byť ešte kreatívnejší a zapojiť sa do druhej – doplnkovej výzvy. Vieš nájsť a využiť dostupné opendata, pridať features a ďalšie crazy funkcie? Pomôž nám pospájať rôzne dáta, nájdi medzi nimi súvislosti a pomôž spolutvoriť trendy v obnoviteľných zdrojoch energie. A v tejto kategórii môžeš navyše získať ďalších 2000 EUR.

hack-min

Je EnergyHack práve pre teba?

Samozrejme. Všetci sme spotrebiteľmi energie a každý môže prispieť k udržateľnejšej budúcnosti. Máš jedinečnú možnosť ovplyvniť toto odvetvie a jeho smerovanie na Slovensku práve vďaka svojmu riešeniu.

Zapojiť sa môžeš ako jednotlivec aj ako tím, a je jedno či si študent či profík. Svoj ideálny tím si môžeš na hackathone aj vyskladať z prihlásených jednotlivcov. Ideálna skupina by mala mať človeka s hlavou a vášňou pre dáta a ich analýzu, ux grafika a developera.

Prihlás sa na www.energyhack.sk a dostávaj novinky o pribudajúcich mentoroch a meetupe, na ktorý pozveme všetkých účastníkov. Zoznámiš sa na ňom s dátami, s ktorými budeme pracovať, ako aj ďalšími hackermi. Tešíme sa na Teba a vidíme sa najneskôr 27 – 28. januára.