Stále nevyužitý potenciál

220 budúcich podnikateliek. 70 budúcich programátoriek. Cez 50 dám a slečien na vzdelávacích workshopoch. 8 inšpiratívnych ikon pre ostatné. Tento rok sme v HUBe stihli VÚB Biznis Academy pre ženy, Mashup o úspešných, tvorivých a aktívnych ženách, dva špecializované HUB Ladies workshopy aj Rails Girls Bratislava. Prečo?

20 biznis nápadov = 20 budúcich podnikateliek

Malá cestovná agentúra, ktorá sprístupní zabudnuté krásy Slovenského vidieka cudzincom. Dvor a farma s bohatou históriou. Svadby snov za oceánom. Dobré a kvalitné jedlo v školských jedálňach. Pre podporu týchto aj ďalších odvážných ženských snov pripravila VÚB Banka v spolupráci s nami tri dni intenzívnych školení o biznise. Semináre, workshopy, populárne inšpirátorky a množstvo motivácie – to všetko čakalo účastníčky tohtoročnej akadémie v našom HUBe. Pod našim dohľadom pracovali na svojom vlastnom biznis pláne. Zamerali sme sa na validáciu – tak často podceňovaný krok pri vznikajúcich projektoch.

Žena ako značka a ženy v médiách

Pre všetky tie z vás, ktoré už vlastné značky rozbehli, alebo sa na tento krok ešte len pripravujú, sme pripravili HUB Ladies Workshops zamerané na komunikáciu a PR. Prizvali sme si zakladateľky portálu Ženy v meste, novinárky aj novinárov a spoločne pripravili niekoľko praktických večerov.

hub ladies workshop

Aká je úspešná žena?

Pre nás sú to dámy, ktoré vedia skĺbiť prácu a túžbu po rodine, podnikajú aj budujú spoločnosť.  Na našom Mashupe sme vám predstavili 4 značky tvorené ženami a 4 ženy, ktoré tvoria a zlepšujú naše okolie. Vypočuť ste si mohli príbehy Lucie Gažovej z LULU´s Bakery , sestrier Agnes a Katky Loveckých zo Slobodného vinárstva, Barbary Szalai s najlepšou zmrzlinou Koun, Katky Hudecovej z CirkusKus-u, Lucie Štasselovej, Zuzany Mariánkovej, Andrey Titelovej a Veroniky Sedáčkovej.

70 žien v IT svete

Po druhýkrát sme u nás hostili podujatie Rails Girls Bratislava. Tento rok už ako partneri. A tak sa vyše 70 dievčat mohlo zdokonaliť v základoch programovania v Ruby on Rails a na vlastné oči uvidieť, že tento svet nie je len pre nás mužov.

impact hub raisl girls bratislava

Nech si to zrátame akokoľvek , žien v podnikaní a startup sfére je stále málo. Vidíme v tom reálny problém. Podľa niektorých im chýba drive a priebojnosť, podľa ďalších je za všetkým rodina. My pozeráme skôr dopredu, nato, čo vieme slečnám, ženám a dámam priniesť my – v Impact HUBe – aby sa púšťali do vlastných biznis nápadov a tvorili udržateľné podniky.My aj náš partner VÚB Banka vidíme ich stále nevyužitý potenciál. Aj preto v budúcom roku na dámy nezabudneme a už dnes spoločne s partnermi pripravujeme ďalšie aktivity, ktoré im ponúknu rôzne príležitosti v kariére aj osobnom rozvoji.

 

Photo: Stanči Karellová

Editor: Stanči Karellová