Prihlás sa do nejrozsiahlejšieho európskeho programu podporujúceho social venture koncepty.

Social Impact Award je najrozsiahlejší európsky program vzdelávania študentov v oblasti spoločensky prospešného podnikania. Podporuje mladých ľudí a najmä študentov s nápadmi na riešenie spoločenských a environmentálnych problémov podnikateľskou cestou. Social Impact Award vznikla pod záštitou nášho globálneho Impact HUB networku. Dnes v rámci tohto programu prebieha v 39 mestách po Európe viac ako 148 workshopov a minulý rok sa zapojilo až 430 študentských tímov. Čo je však dôležitejšie ako kvantita, posledné globálne prieskumy ukazujú, že 60% z nápadov, ktoré sa kedy prihlásili do Social Impact Award vo svete sa postavilo na nohy a rozbehlo a 1/3 už generuje zisk. Tie najlepšie národné nápady sa spoločne stretnú aj tento rok vo Viedni. Bude medzi nimi aj ten tvoj?

Slovensko má zlé školstvo – ale skvelých študentov. Ich najlepšie spoločensky prospešné nápady oceníme na Social Impact Award.

Vzdelávanie – peniaze na rozbehnutie – slovenská social entrepreneurs komunita a stretnutie sa s úspešnými spoločensky prospešnými projektmi z Európy.

Ak si študent a máš nápad, ako to tu o čosi zlepšiť, toto všetko môžeš získať aj ty.  Na Slovensku sa štartuje už 4.ročník tejto súťaže. Po prvýkrát ti ju prinášajú Rozbehni sa Impact HUB spoločne. 

social impact award mentori

Social Impact Award Mentori , photo by Stanči Karellová

Čo ťa čaká?

Kick Off s úspešnými startupmi a podnikmi, ktoré sa venujú spoločenským témam
Pokecať môžeš priamo so zakladateľmi Speekle, Octago, Eye Blink, DeafKEBAB, Chemplay a ďalšími.

 • 9 odborných workshopov s ľudmi, čo už čo – to dokázali
  Na témy ako biznis model, prieskum trhu, validácia a hľadanie nových príležitostí pre tvoj projekt, marketing, cenotvorba, legal basic, financovanie. Nevyhneš sa ani expertným konzultáciám.
 • Členstvo v Impact HUB Bratislava a medzinárodná komunita
  11 000 freelancerov, organizácií, tímov a rozbiehačov po celom svete
  Počas súťaže sa budeš môcť zúčastniť aj neverejných akcií v Impact HUBe s jeho komunitou. Nájdeš si v nej nové kontakty, pomoc do tímu a možno aj investora a podporovateľov.
 • Štartovací kapitál na rozbehnutie projektu a stretnutie so social entrepreneurs komunitou v Európe
  Víťazi získajú 1500 EUR na svoj projekt. Zároveň sa víťazné tímy zo všetkých krajín stretnú vo Viedni. Načerpať tak môžeš ďalšiu inšpiráciu a posunieš tvoj projekt na globálnu úroveň.

To kam to až dotiahneš je na tebe, najlepších 34 projektov minuloročného kola získalo dokopy 85 000 EUR ako seedfunding, členstvá v Impact HUB netvorku a 3 mesačný intenzívny inkubačný program.

Social Impact Award

Kto sa môže do Social Impact Award prihlásiť?

Tímy a jednotlivci so spoločensky prospešným nápadom alebo riešením. Tento rok sme spojili sily a spolu s Rozbehni dizajnujeme program pre dve úrovne – projekty v štádiu idey a už naštartované aktivity.

Tvoj projekt nesmie mať viac ako rok a väčšina tvojho tímu musia byť študenti vysokej školy. Zároveň by ste nemali absolvovať intenzívny inkubačný program či získať investíciu viac ako 3000 EUR na svoj nápad. Podrobné informácie nájdeš na www.socialimpactadward.sk

Ako sa prihlásiš?

Prihlásiť sa do súťaže môžeš od 18.2. do 25. mája do 18:00 vyplnením online prihlášky. Príď na náš KickOff 18. februára a dozvieš sa všetko potrebné a spoznáš víťazov z predchádzajúcich ročníkov.

Book of Inspiration

Víťazné projekty zo všetkých ročníkov súťaže nájdeš v našej medzinárodnej Book of Inspiration.