Boli pri zrode Staffina, pre Denník N vytvorili Minútu po minúte. V týchto dňoch spúšťajú svoj ďalší projekt – tím Min60.

HUB bol otvorený necelé dva mesiace a space sa ešte len rozbiehal, keď k nám prišiel Peter. Za sebou mal úspešnú tvorbu slovenského Staffina a ďalšie zaujímavé projekty. S kamošom boli dvaja, on robil iOS, Jakub Android appky a hľadali kanceláriu. Okno na Hviezdko im učarovalo a s tímom min60 sa už stretávame v HUBe 1,5 roka. Medzi tým stihli vytvoriť jednu z najlepších brandových appkiek na Slovensku – Minútu po minúte pre Denník N a najnovšie aj aplikáciu, ktorá pomôže dizajnérom aj developerom appiek – Vernissage.

Jeden správny okamih a využitá šanca

Peter Paulis, Zuzka Michalicová, Jakub Košarišťan a pár externých priateľov – developerov. To je tím min60 dnes. Každý do tímu priniesol svoje skúsenosti a spolu skladajú perfektne zohratú zostavu. Staffino štartovali od nuly. Formovali základný koncept, vytvorili iOS a Android užívateľskú aplikáciu, ako aj prvú fázu serverovej implementácie a návrh API. Bola to skvelá skúsenosť, byť na chvíľu súčasťou jedného z najlepších slovenských startupov a aplikácií vôbec.

No nezastavili sa pri tom. Chceli ukázať klientom aj verejnosti, ako sa dobrý developing aplikácií naozaj robí. Že to nie je iba o kódení.

“S aplikáciami a produktmi je to ako s polievkou, je to mix viacerých surovín, skazená surovina vie všetko pokaziť a ako to navaríte, nemusí to ľuďom chutiť. Proste je to mix grafiky, prezentácie, UI & UX, marketingu a technického aspektu. Nestačí aplikáciu len naprogramovať, ale treba ju aj dostať z kuchyne…” Peťo Paulis.

Peťo Paulis

Stačila len dobrá konštalácia podujatia, rečníka a publika. V HUBe sa konal WordPress meetup, kde vystúpili aj zakladatelia Denníka N. Peter a Zuzka sa po práci pridali k davu divákov. Mali výhodu, nemuseli nikam utekať, tlačiť sa v zápche, čakať na vstupe a napriek fullhouse-u mali ako naši členovia miesta na akciu isté. Po diskusii si odchytili tých správnych rečníkov a to bol moment, kedy začala vznikať najlepšie hodnotená mediálna appka na Slovensku. Aplikáciu kompletne navrhli a vytvorili pre platformu iOS a Android. Vďaka nej máte aktuálne udalosti hneď po ruke. V týchto dňoch sa zaradila Minúta po minúte medzi najlepšie brandové aplikácie.

Wordpress meetup

Prezentácia Denníka N na WordPress meetupe v HUBe

Keď vychádzaš z potreby, ktorú dobre poznáš

Ako app developer pre mobile a desktop, potreboval Peťo klientom často posielať screeny z aplikácií. Návrhy designov, priebežné stavy, veci na schválenie. Tiež sa mu hodilo dávať tieto screeny rovno do prezentácií a dokumentov pre klientov, navyše sa niekedy hodilo screeny zoraďovať či textovo anotovať.

Iste, pár nástrojov, ktoré to aspoň z časti dokážu by sa možno našlo, ale Peťo a jeho tím chceli aplikáciu, kde len nahádžu screeny, doplnia texty, možno nastavia nejaké farbičky a do minúty malý súbor, ktorý môžu priložiť do mailu, dokumentu, alebo prezentácie. A to je presne Vernissage. Vernissage je pre ľudí ktorý robia s aplikáciami a webstránkami. Od vývojárov, až po grafikov a ľudí z marketingu.

Ich nová appka je založená na vektorovej reprezentácií objektov a vie exportovať PDF, ktoré je nezávislé na rozlíšení. Ideálna na prezentáciu, embed alebo ako attachment k emailu. Výhodou Vernissage je tiež to, že sa dá použiť k tvorbe prezentačných screenov pre iOS a Mac AppStore – pri exporte si užívateľ vyberie potrebné rozlíšenia a aplikácia mu ich pohodlne vyexportuje. Netreba na to už ani grafika a pokryté sú zariadenia pre mobilnú, tablet a desktop platformu.

Vernissage

Vernissage

Ak si marketér, developer či grafik, otestuj Vernissage – dáš im cenný feedback a pomôžeš šíriť appku medzi tých, ktorým sa zíde.

Peťo, Zuzka, Jakub a ich kamoši sú príkladom skvelých slovenských pracantov. Nenazývajú sa startupisti ani podnikatelia. Majú firmu, zarábajú si na seba. Robia, čo ich baví, čo vedia – a robia to naozaj kvalitne. Pre nich nič také ako “ ale to je vec grafika”, “to si musíte vyriešiť inde”, “ toto sa asi nebude dať – neexistuje. Radi sa prekonávajú a keď ich spoznáte aj ľudsky, zistíte, že sú to aj skvelí priatelia a tímoví hráči. Sme radi, že ich v HUBe máme :)

min60.com