Predstavenie Advanced Stage projektov

Prvé  týždne uplynuli a Impact Inkubátor prechádza z prvého  – validačného – bloku na druhý – venovaný praktickým skúsenostiam.

Kým na prvej session sa projekty stretli s managing directorom KMPG a zakladateľom The Startup Studio, další workshop bol skúškou a validáciou ich business modelu a posledným inšpiratívnym príkladom social entrepreneurship  možnoostí a výhod. 

Nepolemizovalo sa, ale makalo priamo na projektech. Po 3 dňoch a 3 niekoľkohodinových workshopoch si mohli tímy vychutnať face to face mentoring s Annou Filippovou z KPMG a Petrom Vítkom z Impact HUB Praha, Brno a Ostrava. Okrem 10 už predstavených idea-stage účastníkov sa workshopov zúčastnili aj zakladatelia ďalších 13 Advanced Stage tímov.

Advanced Stage

V inkubátore nájdete aj projekty rozbehnuté tým správnym smerom a veľkými ambíciami. Od čisto komerčných po tie spoločensky prospešné.

Explain 3D – predstavte si encyklopédiu. Jednu z tých najhrubších skvelých poučných kníh z nášho detstva. Teraz si predstavte jej modernejšiu verziu, aplikáciu, ktorá vysvetľuje dané oblasti na 3D modeloch, predmety si v nej viete rozobrať na drobné komponenty a pochopiť tak  lepšie súvislosť medzi detailom a celkom. Naučiť sa, ako veci naozaj fungujú oveľa efektívnejšie. To môžete vďaka explain 3D. Momentálne súťažia aj v Central European Startup Awards #CESAWARDS2015, ak sa ti páčia, pomôž im svojim hlasom.

http://explain3d.com/

Ekočističky – založiť ekočističky napadlo pred 4 rokmi Adamovi Krakovskému, ktorý sa spolu so svojim tímom začal zaujímať o čistenie odpadovej vody ekologickou a prírode prospešnou metódou. Tento typ ČOV je top riešením z pohľadu trvalo udržateľného rozvoja. Ide o ekologické a ekonomické riešenie čistenia a recyklácie odpadovej vody vo svete, ktorého dizajn ťa jednoducho očarí. 

http://www.ekocisticky.sk/ 

Impact inkubátor

Session 2: Business Validation by Petr Vítek.

Deafinitly clean – vďaka tejto službe si vieš vybrať svojho poskytovateľa upratovania. Je ním nepočujúci. Spoznáš jeho celý príbeh, no bez zbytočného citového vydierania. Práve naopak. Ty si jednoducho, ako pri akejkoľvek inej upratovacej službe, objednáš upratanie, no nakoniec  máš okrem čistého bytu či kancelárie aj dobrý pocit, že si dal niekomu ozajstnú robotu a šancu byť súčasťou bežného života.

http://www.deafinitely-clean.sk/ 

Octago – najhuževnatejší chalani v hre prevádzkujú polročný program pre každé športuchtivé mesto. Okrem vybudovania ihriska na cvičenie s vlastnou váhou, ktoré spĺňa EÚ štandardy ti pripravia aj cvičebný plán a množstvo tréningových a workshopových aktivít pre verejnosť.

http://www.octago.sk/

Bedroom.sk je služba poskytujúca možnosť inzercie pre prenájom a predaj nehnuteľnosti a užívateľom zase intuitívny a praktický spôsob pre nájdenie podnájmu. Tvorcovia s ňou bodovali aj v HN poradni.

http://bedrooms.sk/

impact inkubator

Session 3: Impact Social Value by Juraj Kováč

Luft Coworking – kde bolo tam bolo, v Banskej Štiavnici, v krásnych vrchoch, sa jeden dom zmenil na menší coworking. Stal sa občastným domovom miestnych freelancerov aj  párdňových pracovných „turistov“. Chcú sa však posunúť ďalej a do svojho priestoru priniesť vzdelávanie a perfektné akcie. Určite sa tam zastav!

http://luft-coworking.sk/

TVAR open creative HUB – známe tváre z Progressbaru aj z dobrých akcií. Venujú sa realizácii nápadov a ich pretavenie do reálnej hmotnej podoby prototypu vďaka moderným technológiam ako je napr. 3D tlač. Funguje to jednoducho. Klikneš na ich webku www.tvaroch.sk vyberieš si o aký model máš záujem, zadáš parametre a vytvoria ti na mieru tvoj zreálnený prototyp. Dá sa povedať, že v tejto modernej dobe plnia sny ;)

Hento toto! – chránená dielňa pod záštitou organizácie Bol raz jeden človek. Prostredníctvom umeleckej tvorby a výroby pečiva pomáhajú ľuďom s mentálnym postihnutím začleniť sa do spoločnosti.

http://www.bolrazjedenclovek.sk/

Dobrá vec – s jednoznačným názvom napovedajú tvorcovia, čomu sa venujú. Cez ich portál môžeš nakúpiť hneď v niekoľkých veľkých e-shopoch a čiastku zo sumy venovať preferovanému občianskemu združeniu, škole či útulku. Nakúpiš aj pomôžeš.

http://www.dobravec.info/ 

ChemPlay – chodia na gympel a baví ich chémia. Nevedia sa zmieriť s tým, že nás ostatných až tak nie.Vytvorili hru, ktorá slúži ako učebná pomôcka – zatiaľ v online podobe, no ako prezradili na prvej session Kenovi, hľadajú developera, ktorý ju časom pretaví do tej online-ovej.

http://rozbehnisa.sk/weby/chemplayeu/

Adbox.io- Záchrana pre všetkých, ktorých rozčuľovala nepodarená reklama v mobilných aplikáciách. Nevhodné formáty, osekané, zväčšené časti bannerov, neresponzívne – celé zle. Vďaka tejto platforme budú môcť tvorcovia aplikácii a firmy vkladať a prispôsobovať reklamu práve ich danému rozhraniu a pripraviť si tak reklamný setup namieru. Pilotom sa stala appka Denníka N – minúta po minúte.

Chalanov a ich prácu nájdeš na http://min60.com/

impact inkubator

CirkusKus – pre niekoho návrat do detských čias, pre niekoho plnohodnotný biznis plán postavený na výučbe, workshopoch, spolupráci s eventovými agentúrami aj pomoci sociálne slabším rodinám a deťom. O tom, že cirkusová škola vplýva nielen na fyzický, ale aj psychický rozvoj či zlepšenie soft skills už niet pochýb!

http://www.cirkuskus.sk/

Aktivizér– portál pre všetkých, ktorí vo svojom voľnom čase vyhľadávajú aktívny oddych. Z najväčšej databázy aktivít v Bratislavskom kraji je možné vyfiltrovať najvhodnejšie aktivity pre jednotlivca, partie alebo rodiny. Aktivizér sa skladá zo 4 modulov – databáza, hľadám event, hľadám spoluhráča a hodnotenie.

http://aktivizer.sk/

impact incubator

Spojenie týchto projektov je výnimočné. Spoločensky prospešné tak majú možnosť v praxi naučiť sa od komerčnejších nápadov, ako postaviť biznis plán, a naopak, podnikateľské riešenia uvidia, čo je to sila komunity a ako sa dá vybudovať si značku aj vďaka neziskovým aktivitám.  Advanced Stage čaká najbližšie zefektívnenie ich projektového riadenia, pozrú sa na svoj marketing z pohľadu dát a vylepšia UX svojich stránok.