Playful Impact: Zahraj sa v práci – pomôžeš ostatným.

Personalisti, HR- isti, začnite sa v práci viac hrať. Aj v personálnych agentúrach by mohlo byť “veselšie a hravejšie”. Ľudia po celom svete strávia týždenne hraním hier dokopy 3 miliardy hodín. Je možné, že nás hry zvládajú dlhodobo motivovať? Práve motivácia sa stáva čoraz väčším problémom pre zamestnávateľov aj zamestnancov. Ako teda preniesť takéto nadšenie aj do pracovného procesu a čo všetko si vie z hier zobrať oblasť personalistiky a HR?

Keď za nami prišli Oliver a Marcel s touto témou a nápadom na workshop, nebolo o čom rozmýšľať. Bolo to jedno z tých stretiek, kde si na prvú šupu sadnete a téma sa vám zapáči. A tak sa stalo, že 3. marca sa budeme v HUBe hrať – dúfame, že aj s vami dámi a páni HRisti, personalisti aj všetci tí, startupisti či koordinátori projektov, ktorí chcete vedieť, ako máte motivovať svoj tím.

O čom bude HUB Workshop

Playful Impact. Zahraj sa v práci – pomôžeš ostatným?

  • O tom, prečo do nášho života preniká čoraz viac herných prvkov a ako trend gamifikácie využiť v prospech biznisu
  • O hlavných problémoch, ktoré HR trápia a ukážkach, ako v podobných prípadoch zafungovala gamifikácia
  • O tvojich výzvach, ktoré trápi súčasné HR (tvoje HR oddelenie alebo tím) a jednoduchých riešeniach, ktoré by si mohol využiť
  • Jednoducho sa dozvieš o tom, ako gamifikácia môže fungovať a vyzerať v praxi

Tým všetkým ťa prevedie Marcel Klimo zo Space Unicorn a Oliver Šimko z Luducrafts.

Kedy?

3. marca od 17:00 do 19:00

Program eventu:

  • Gamifikacia – prečo sa o ňu zaujímať, čo sa za ňou skrýva a prečo tu s nami zostane.
  • Case studies – kde a ako sme už gamifikáciu vyskúšali v práci a čo sa z tejto skúsenosti naučili.
  • Hands on workshops – brainstorming a rýchly development riešení na problémy, navrhnuté účastníkmi

Vstupné: 8 EUR a kapacita obmedzená na 20 ľudí. Zaregistruješ sa HRAVO TU.

O Marcelovi a jednorožcoch a Oliverovi z Luducrafts.

Oliver vyrastal v poslednej dekáde minulého storočia. To znamená, že nám nechcel prezradiť jeho presný vek ;-). V detstve sa mu dostali pod ruky dnes už legendárne herné tituly, ktoré v ňom vyformovali silný vzťah ku hrám. Vyštudoval Andragogiku (vzdelávanie dospelých), kde sa mu poznanie o ľudskej motivácií, správaní a návykoch dostali pod kožu. Počas školy naberal skúsenosti ako projektový manažér pre AIVD (Asociácia inštitúcií vzdelávania dospelých). V rámci štúdia sa zoznámil s myšlienkou gamifikácie, ktorá ho odvtedy už nepustila.

Po absolvovaní univerzity zúročil svoje skúsenosti na vlastných gamifikačných projektoch. V súčasnosti naberá zručnosti na stáži v rámci kalifornskej Enterprise Gamification Consultancy. Výsledky ho motivovali k založeniu vlastného gamifikačného štúdia Luducrafts. V ňom aplikuje herné princípy pri riešení problémov a dosahovaní cieľov domácich či zahraničných klientov.

 Oliver Šimko

Oliver Šimko

Marcel je hrdý geek, obdivuje Tima Burtona (same here) a spolu s priateľmi založil portál SpaceUnicorn.sk, ktorý na Slovensku spája všetky tvory a výtvory popkultúry. Miluje hry a dá sa povedať, že sa nimi aj živí. Je totiž Gamification konzultant a game dizajnér. Čo takýto človek robí? Radí klientom rôznymi spôsobmi. Jednej firme pomohol zanalyzovať ich registračný proces do online aplikácie, rozšíriť ho o jednoduché prvky gamifikácie. Ďalšej pomohol navrhnúť vzdelávací program, v ktorom sa účastníci musia špecializovať a následne si pomáhať navzájom, aby mohli dokončiť školenie.

Marcel Klimo

Marcel Klimo

Discover, Learn, Understand, Apply – With a smile!

Na túto tému sa v HUBe tešíme ako malé deti. A čo ty, prídeš?