Odišli z Booking.com, aby skúsili žiť vlastný podnikateľský sen

Janka Benedeková začínala v Booking-u ako hotels coordinator vo Viedni. Postupne sa vďaka svojmu drive-u prepracovala rôznymi pozíciami aj krajinami. Dotiahla to na senior account managera na Thajsku. Pavel Pribiš mal zase v Bookingu na starosti maďarský trh. Obaja boli pri začiatkoch slovenského tímu a rozvíjali lokálne podmienky pre tento medzinárodný rezervačný systém.  No popri svojej práci si pomaly začali uvedomovať nedokonalosť a zároveň skvelú príležitosť vo svete turistického prenájmu lodí. Skúsenosti z nadnárodnej spoločnosti sa rozhodli zúročiť a pustili sa do vlastnej online platformy Boataround. Tú spustili v týchto dňoch – vyskúšaj ju a daj našim členom cenný feedback.

boataround 1

Niekedy stačí ponúknuť kvalitu

Najlepšie destinácie, reálne ceny a obsadenosť a profesionálny servis.
To sú piliere, na ktorom stavajú svoj startup. Možno si povieš, že to nie je nič priekopnícke. Nie je. No nastaviť a dodržať takúto kombináciu vie len skúsený hráč.

members breakfast boataround

Boataround.com je jednoduchý spôsob ako si zarezervovať loď pre svoju dovolenku online. Momentálne si môžeš vybrať z lodí v Chorvátsku, postupne by sa mali pridať ďalšie destinácie.

Najväčším neduhom obdobných systémov je ich neaktuálnosť. Ceny sú orientačné, dostupnosť nejednoznačná. Ak si chcete s partiou vyraziť na dovolenku a do svojho programu začleniť aj plavbu loďou, stojí vás to nemalé úsilie dopracovať sa k rovnakej lodi, akú si si “vyklikal” a našiel v katalógoch. Emailovačky, telefonovačky, tŕpnutie, či presalen dostaneš to, čo si chcel. Tento proces napomáha vzniku nových multi-kulturálnych priateľstiev, veď toľko nevolávate ani rodine. A asi preto sa zatiaľ nik nesnažil zabehnuté veci na špecifickom trhu meniť.

Janka z Boataround

Janka z Boataround

Janka a Pavel, zvyknutí na top management a customer service sa nedokázali zmieriť s týmto systémom. Veď by to mohlo ísť tak jednoducho a tak kvalitne… Zameriali sa na vzťahy s lodnými chartrami, napriamo s nimi komunikujú a majú aktuálne informácie.  Na druhú stranu poskytujú  svojim zákazníkom maximálny customer service. Celou rezerváciou ťa radi prevedú. Pri ich službách vieš, čo si kupuješ a čo za danú cenu dostaneš. Žiadne skryté poplatky či nečakané pridané služby. Ich hlavnou náplňou práce je teda dobrý sales a práca s ľudmi.

Pavel Pribiš

Pavel z Boataround

“Najťažšie je sústrediť sa na to, čo naozaj dáva dlhodobo zmysel a nebáť sa nedokonalých riešení”.

Od predstavy o kvalitnej službe k jej poskytnutiu je dlhá cesta. Tú si Janka a Pavel práve kráčajú. Vďaka skúsenostiam navrhli štruktúru a logistiku rezervačného systému, nastavili pravidlá a podmienky rezervácií, spustili web a rezervačný systém, podpísali prvé zmluvy s lodnými chartrami, dostávajú prvé objednávky. Vyskúšaj si ich služby a daj im feedback či cennú radu. Najradšej budú, ak sa im podarí splniť tvoju predstavu a nájsť pre teba a tvoj rozpočet tú ideálnu loď.

boataround web

Po otestovaní služby v Chorvátsku sa chcú so svojim boataround.com doplaviť aj do vôd Talianska, Grécka, Turecka či Španielska.

A čo je podľa Janky a Pavla na rozbiehaní vlastného biznisu najťažšie? “Nebáť sa nedokonalých riešení”. Neodkladať zbytočne štart a dať svetu otestovať svoj nápad. Poskytnúť 100% support a vychytať nezrovnalosti v čase – veď kto je najlepším testerom, keď nie samotný klient?

boataround team

Boataround nájdeš u nás v HUBe, sídlia vo FIX DESK zóne. V nej si môžeš uchmatnúť miesto aj ty. Všetko potrebné nájdeš na: http://impacthub.sk/coworking