Nie sme len coworkingovým priestorom – predstavenie Idea Stage projektov

Potrebujete si rýchlo požičať náradie? Ste zadávateľ reklamy a chceli by ste, aby sa vaša reklama zobrazovala v mobilných aplikáciách pekne a responzívne? Alebo potrebujete vyrobiť 3D prototyp? To všetko a omnoho viac majú ambíciu riešiť projekty z nášho Impact Inkubátora, ktorý prinášame vďaka Nadačnému fondu Telekom a Nadácii  VÚB.

Zmenili sme plány

Sme otvorení necelý rok a posledné mesiace sme  dali veľa energie a síl do prípravy nášho pilotného inkubačného programu. Keď sme zakladali HUB, našou ambíciou bolo od začiatku nebyť „len“ coworkingovým priestorom. Všetci sme išli do toho s tým, že chceme reálne pomôcť nápadom, ktoré na Slovensku vznikajú.  My v HUBe veríme, že  každý nápad, projekt či startup by mal byť udržateľný, riešiť reálnu potrebu a ideálne, ak pritom všetkom zlepší o niečo aj život v našej spoločnosti. Jedným z cieľov bolo preto pripraviť 3 mesiace plné workshopov, coachingu a mentoringu, vybrať tie správne projekty a startupy, kvalitných lektorov a mentorov s otvoreným prístupom, ktorí ich programom prevedú.

impact inkubator

Pravdu povediac – nečakali sme to, čo prišlo. Taký záujem. Prišlo nám 147 prihlášok. Pôvodne sme plánovali vybrať 10 projektov, dnes už poznáme 23 mien, pre ktoré sme nakoniec vytvorili podmienky a náš Impact inkubátor rozdelili do 2 úrovní – Idea stage a Advanced stage.  Dnes ti predstavíme prvý z nich.

Idea Stage

Do tohto levelu inkubátora sme vybrali projekty, ktoré sú v štádiu nápadu alebo ich tvorcovia len nedávno urobili prvé kroky k ich rozbehu. V Impact Inkubátore medzi nimi nájdete:

Zero Waste Home – projekt  zameraný na bezobalový predaj produktov, zníženie odpadu pri predaji a nákupe a osvetu v tejto oblasti.

3D tlač kovov – stavia na fakte, že  vďaka 3D tlači je možné vyrábať tvarovo optimalizované diely. Sľubuje tak úsporu materiálu pri tvorbe komponentov až okolo 20%.

4loan – sharing economy v praxi. Máš doma náradie, na ktoré už padá prach? Pomocou platformy 4loan ho požičiaš tým, ktorým sa práve zíde a tebe bude dlho nepoužívaná vec zarábať.

impact Inkubátor

Bookin – Ako si bežný človek môže jednoducho booknuť obľúbeného moderátora, kapelu či interpreta na oslavu? Bez eventových agentúr, rýchlo a na jednom mieste cez Bookin – službu, ktorá ťa s nimi rýchlo a jednoducho spojí.

Generátor nálezov –  webová aplikácia, ktorá slúži na rýchlu a jednoduchú tvorbu lekárskych správ (nálezov) a je rozšíriteľná na viacero medicínskych oblastí.

Memonik – Pre niekoho hra, pre niekoho reálna pomôcka. Memonik je dizajnovaný pre nevidiacich aj vidiacich ako spoločenská hra, ktorá búra hranice medzi týmito dvoma svetmi. Zároveň nám vidiacim pomáha precvičovať si aj ďalšie zmysly.

Akvaponická  farma je spôsob chovu rýb spojený s pestovaním organickej zeleniny v uzavretom, recirkulačnom systéme. Ambíciou tvorkýň je transformovať nevyužitý priestor na území Bratislavy na pasívny skleník a vytvoriť akvaponické farmy komerčnej veľkosť. Na 600 m2 je možné ročne vypestovať 50000 hlávkových šalátov a 1000 rýb, predajné do lokálnych obchodov alebo reštaurácií.

Flowers for Slovakia –  Pod touto značkou dostávajú najlepší študenti kreatívnych odvetví možnosť praxe a skúsenosti doma aj v zahraničí. Organizácia s podporou STU FA v Bratislave sa rozhodla posunúť svoje aktivity na ďalší level práve v našom inkubátore. 

UrbanSpot – Kto z vás sa venuje extrémnym športom? Takému skateboardingu, bmx, freestyle scooteringu či bikingu? Nájsť tie správne spoty pre ich realizáciu je veľmi obtiažne. Mobilná aplikácia, ktorá spája túto komunitu,stavia na mapovaní týchto spotov, ich hodnotení a rieši tak problém na realizáciu extrémnych športov. Stiahnuť si ju môžeš už-aj, čoskoro sa ešte vylepší a pridajú sa ďalšie funkcie.

BIO pasívna fotobioreaktorová fasáda – projekt sa zaoberá montážou demonštračnej fotobioreaktorovej fasády a jej prepojením s prevádzkou produkujúcou odpadovú biomasu za účelom zvýšenia podielu produkcie energie z obnoviteľných zdrojov a zníženia prevádzkových nákladov a emisií CO2 v zmysle stratégie Europa 2020.

Hneď na prvej session si začínajúce idey prešli skúškou v podobe Kena Ryana z KPMG a jeho tímu.

Na úvod inkubátora sme účastníkov privítali spolu s priateľmi z KPMG v ich priestoroch a podrobili ich validácii nápadu a trhového potenciálu. The Startup studio KPMG ešte nezažilo toľko začínajúcich podnikateľov motivovaných k spoločensky prospešným aktivitám!
impact inkubátor