Neobyčajné príbehy, ktoré nám dávajú možnosť voľby

Pred tromi rokmi sme na konferenciách a diskusiách stretávali dobre známe mená, málokedy nás rečník svojou profesiou či príbehom prekvapil. Česť výnimkám. Potom prišli oni. Dali hlas bežnejším – ľudskejším a reálnejším príbehom. Nezisková organizácia Voices usporiadala svoje prvé diskusie Choices a dali nám na výber, kam zájsť, keď si chceme vypočuť a spoznať kvalitu. Túto jeseň zavítajú aj k nám do Impact HUBu!

choices

Konšpirácie, Slovenčina, naše zvyky aj svet nepočujúcich

Koľko kvalitného sa na Slovensku deje a tvorí. A ako málo ľudí o tom vie. To sa snažíme meniť my v HUBe, to sa snažia meniť aj Ivan, Žofka, Janka, Vierka a Peter z Voices. Všetko okolo nás beží strašne rýchlo, všetky články sa skracujú, informácie zostručňujú a my nemáme priestor, kde by sme spomalili a dozvedeli sa o nejakej téme viac. Nie tých bežných.

S cieľom spomaliť a pozrieť sa na oblasti ako sociálna práca či pedagogika, o ktorých sa nám počúvať priveľmi nechce, sa do toho pustili. Väčšine z nás sa tieto slová spájajú s úradovačkami, zlým stavom na Slovensku, osobnými, nie veľmi šťastnými skúsenosťami. Každý si radšej vypočuje success stories úspešného podnikateľa. No úspechy sa dejú aj na týchto frontoch, o to tvrdšie vybojované.

Prvé Choices sa snažili pozdvihnúť status týchto povolaní. Postupne sa počas večerov vystriedali témy, ktoré je niekedy aj samé ťažko vymyslieť. Nenudia, ponúknu kvalitnú diskusiu, dajú na výber čomu veriť a ako sa pozerať na svet iných. Zažiť ste mohli večery venované Budúcnosti slovenčiny s Lenkou Kunovou a Marcelom Olšiakom, výborní boli Pavol Hardoš a Filip Struhárik v diskusii na tému Konšpirácie, dezinformácie a predsudky, či Katarína Nádaská a Matúš Bakyta vyjadrujúci sa k téme Význam koncoročných zvykov. Väčšinu rozhovorov si môžeš pozrieť na www.choices.sk.

Skoncujeme s mýtmi a predpovieme budúcnosť

V septembri môžeš zažiť Choices hneď v dvoch mestách. V Trenčíne aj v Bratislave.

  • 22. september Klub Lúč v Trenčíne

To najbližšie je venované budúcnosti pracovného trhu. Nie je totiž ľahké pripraviť dnes ľudí na pracovné pozície, ktoré vlastne ešte neexistujú. Ivan sa porozpráva s našim Braňom Šmidtom, spoluzakladateľom Impact HUBu a Ivanou Molnárovou, výkonnou riaditeľkou spoločnosti Profesia.

choices

  • 29. september Impact HUB v Bratislave

Skoncujeme s mýtmi o nepočujúcich so skvelou špeciálnou pedagogičkou Darinou Tarcsiovou a podnikavým tlmočníkom a lektorom posunkového jazyka Róbertom Šarinom.

V októbri sa budeme v HUBe rozprávať o Generácii Z a premýšľať spolu o tom, aký vlastne je a bude príbeh detí tretieho tisícročia. Novembrová diskusia bude zase predovšetkým o tom, či vieme robiť dobro lepšie, a či náhodou nie je charita len nejakou neefektívnou čiernou dierou na peniaze.

Také témy inde nezažiješ, takú možnosť ti dá len Choices. Príď, bude dobre, ako vždy.

Ďakujeme Voices, tešíme sa na vás priatelia.