Nauč sa, ako robiť PR pre tvoj neziskový projekt

Neziskovky, občianske združenia, občianske a komunitné projekty. Ich aktivity robia okolitý svet o čosi lepším. Bojujú tam, kde sme to my ostatní kvôli nezáujmu, či nedostatku času vzdali, doťahujú to, čo nedotiahli ostatní. My takéto aktvity voláme DOBRÉ PROJEKTY . No často o tom, čo títo ľudia a organizácie robia ani nevieme.

V Impact HUBoch po celom svete sa snažíme okrem podpory inovatívnych myšlienok podporovať aj social aktivity neziskových organizácií. Učiť ich, ako sa stať udržateľnými, myslieť podnikateľsky a vedieť komunikovať. Aj preto sme si prizvali dievčatá a dámy z SK.PR.STRATEGIES na ďalší HUB Workshop

Dobré veci sa šíria samé – ak sa tomu pomôže :)

Nový HUB workshop: PR pre tvoj neziskový projekt so Soňou Lexmanovou a Blažkou Sedrovičovou je určený všetkým takýmto dobrým projektom. Aby sa o nich vedelo, aby si vytvorili a vylepšili imidž, aby získali nových podporovateľov, dobrovoľníkov či sponzora. Už 4. februára máš šancu dozvedieť sa od dvoch profíčok, ako začať.

Na 4 hodinovom workshope sa dozvieš:

  • aké možnosti PR máte v treťom sektore
  • aké sú základné nástroje PR
  • ako napísať tlačovú správu, ktorá nezostane v šuflíku a redaktor ju hneď nezahodí
  • aké sú princípy komunikácie s novinármi, ako ich nespamovať a byť ich rovnocenným partnerom
  • Ako využívať social media ako neoddeliteľná súčasť komunikácie neziskových projektov.

Uč sa od najlepších

Blažka a Soňa robia svoju prácu so srdcom. Skvelo spájajú “komerčný” svet médií s organizáciami a príbehmi, o ktorých by ste mali počuť.

Nauč sa, ako robiť PR pre tvoj neziskový projekt

Sonin život je spätý s médiami a neziskovkami už dlhý čas. Pred kariérou v PR pracovala 15 rokov v elektronických médiách. Do roku 2005 pôsobila v televízii Markíza, stála pri založení Nadácie TV JOJ a bola jej výkonným manažérom. Prešla aj na agentúrnu stranu do jednej z najväčších PR agentúr na Slovensku – Neopublic Porter Novelli. Spolupracovala s Ligou proti rakovine, Portugalským inštitútom, a OZ eSlovensko na projektoch ochrany detí na internete. Je členkou Rady vlády pre mimovládne neziskové organizácie.

Blažka ťa zasvetí do prepájania online a offline sveta v PR, v ceste za vzdelaním si odbehla do Bristolu na univerzitu, kde študovala práve Digital Marketing. Pracovala v Slovenskom rozhlase, Rádiu Košice, ako PR manažérka projektu – Košice, Európske hlavné mesto kultúry 2013.Neskôr sa stala jedným z hlavných Account Managerov agentúry Neopublic Porter Novelli a v rámci tejto siete bola aj členom medzinárodného tímu Digital Europe, ktorý sa venoval práve využívaniu nástrojov, ktoré ponúka online svet, pre potreby PR.

Cena workshop: 15 EUR a počet miest je obmedzený na 15 účastníkov.
Termín workshopu: 4. februára do 10:00 do 14:00

autor: Baška Klimek
fotoarchív: Blažka Sedrovičová