Naozaj chceme všetkých?

Áno naozaj. Do Impact Inkubátora sa môže prihlásiť hocikto a my aj naozaj chceme, aby sa hocikto prihlásil. Nezáleží pritom na tom, či je tvoj nápad ešte len myšlienkou a snom, alebo si si už na ňom oddrel pár mesiacov. Pripravili sme pre vás totižto inkubátor s dvoma paralelnými stagemi.

Vyše 100 zmysluplných hodín, ktoré ťa posunú ďalej

10 niekoľkohodinových workshopov, 5 stretnutí s inšpiratívnymi úspešnými podnikateľmi, 5 mentoringov s odborníkmi a 2 víkendy. To všetko sme pre teba pripravili spolu s partnermi Nadačným fondom Telekom a Nadáciou VÚB. Kedy to máš všetko stihnúť? Po práci či po škole, čas je, ak nechýba chuť. Program dizajnujeme v HUBe tak, aby sa ho mohli zúčastniť aj zamestnanci či študenti bez toho, aby si museli brať extra voľno.

  • Dvakrát do týždňa sa v podvečerných hodinách stretneme v HUBe na 2 až 4 hodiny, v závislosti od oblasti, ktorú s tebou budeme v inkubátore prechádzať.
  • Dve soboty budú venované praktickým analýzam a výstupom od odborníkov, ktoré budeš vedieť priamo využiť vo svojom biznise.
  • Toto všetko rozdelíme na dva prúdy – jeden bude učený ideám, ktoré majú potenciál, ten druhý už naštartovaným biznisom. Preto sa neboj a nepýtaj sa, či je tvoj nápad dostatočne ďaleko na to, aby si sa prihlásil. ;) Toto ťa u náš čaká:

impact inkubator

 

Nemusíš riešiť sociálne prospešné podnikanie. 5 oblastí – nekonečne veľa možností.

Do Impact Inkubátora sa môžeš prihlásiť, ak máš nápad alebo projekt z týchto piatich oblastí:

1. Vzdelávanie

Na vzdelávanie sa na Slovensku všeobecne zabúda. Preto radi podporíme ľudí, ktorí sa venujú takýmto aktivitám a vzdelávajú iných – menšiny, študentov, seniorov, venujú sa novým vzdelávacím technikám či šíria vzdelávaním zaujímavé myšlienky. Chceš založiť školu slovenčiny pre “expatov”? Pomôcť motivovať študentov na stredných školách, aby si vedeli vybrať kariéru? Viesť profesionálne workshopy o SCR marketingu pre firmy? V našom inkubátore je pre teba miesto.

Prihlás sa

2. Inovatívny produkt a 3. Inovatívna služba

V tejto kategórii hľadáme projekty, ktoré najmä zlepšujú už existujúce riešenia na problémy a dopyt. Ak vieš niečo vyrobiť alebo ponúkať veci efektívnejšie, šetrnejšie k prostrediu, s novým uplatnením či novými výrobnými procesmi –

Prihlás sa

4. Spoločensky prospešný projekt

Spoločensky zodpovedné či prospešné podnikanie je len jednou z našich oblastí. Takéto projekty máme najradšej. Nezameriavajú sa len na zisk, ale pomáhajú rozvíjať svoje okolie a riešiť aktuálne problémy. Náš inkubátor je však určený aj pre klasické modely. Zároveň však všetky projekty zúčastnené v inkubátore dostanú praktické ukážky social innovation a social entrepreneurs projektov a predstavíme vám aj to, prečo sa takýmito projektmi oplatí byť – z pohľadu budovania značky aj získavania finančných zdrojov na svoje aktivity. Tým chceme podporiť vzdelávanie v tejto oblasti a inšpirovať vás aj k tejto ceste. Nie je však povinnosťou byť takto zameraný ani pri prihlásení, ani pri ukončení nášho inkubátora.

Prihlás sa

5. Green technológie

Udržateľnosť je jedna z TOP tém, ktoré chceme v HUBe rozvíjať a venovať sa jej. K tomu patria aj alternatívne spôsoby získavania energie a technológií šetrných k nášmu prostrediu. Takto orientovaných projektov nie je veľa, myslíme si však, že si zaslúžia našu pozornosť a podľa prihlásených účastníkov v tejto kategórii by sme radi rozvíjali podporné programy aj pre biznis nápady, ktoré využívajú takéto technológie.

Prihlás sa

Za týmto inkubačným programom sa skrýva veľa našej práce, odhodlanie Impact HUBu aj partnerov Nadácie VÚB  a Nadačného fondu Telekom posunúť podmienky na podnikanie u nás na Slovensku ďalej a v neposlednom rade to stojí veľa času aj lektorov a mentorov. Všetci to však robíme preto, aby si ty mohol túto šancu využiť bezplatne. Bez akýchkoľvek vstupov do tvojej firmy, odstúpenia podielov a pod. Všetkým prihláseným projektom budeme venovať veľkú pozornosť. Spolu s porotou z vás vyberieme 10 – 15 nápadov, ktoré prejdú inkubátorom. Tým ostatným sa budeme snažiť pomôcť našimi ďalšími aktivitami v HUBe.