Najväčší inkubátor pre biznis nápady sa opäť otvorí.

Technology For Good a Social Business. Dve kategórie nášho Impact Inkubátora, do ktorých môžeš aj ty hlásiť svoj podnikateľský nápad. Spolu s Nadačným fondom Telekom aj tento rok vytvoríme pre viac ako 20 tímov možnosť rozhýbať a posunúť svoj biznis ďalej. Registrácia je spustená, prihlásiť sa môžeš do 24. augusta. 

Oproti minulému ročníku,do ktorého sa prihlásilo skoro 150 nápadov, sa  bude druhý Impact Inkubátor značne líšiť. Zmenili sa kategórie, väčší dôraz kladieme na osobný mentorning a možnosť spoznať úspešných ľudí v tvojom fachu a posledná časť, do ktorej sa dostane len 12 najlepších projektov sa viac zameriava na získanie fundingu. Celý program je však stále ZADARMO a finalisti získajú možnosť prezentovať svoje riešenia pred investormi a ďalšími podporovateľmi. 

Registrácia je spustená

Od dnes do 24. augusta môžeš svoj projekt prihlásiť do jednej z kategórií. Prvých 20 prihlásených projektov dostane stručný feedback k prihláške aj k ich nápadom a nasmerovanie na ďalšie možnosti.

PRIHLÁS SA DO INKUBÁTORA 

Impact Inkubátor

Kick Off Impact Inkubátora v KPMG

Novinka #1: Vybrať si môžeš z dvoch kategórií

Inkubátor je tento rok zameraný na technologické riešenia aj klasické druhy podnikania. Je teda jedno, či vyvíjaš novú appku, softvér alebo otváraš gastro prevádzku, vyrábaš špeciálnu značku oblečenia a pod. Spoločné musia mať prihlásené projekty len jediné- musia riešiť  reálnu potrebu ľudí a okrem generovania zisku  mať chuť zlepšovať a rozvíjať naše okolie, pomáhať chrániť zdravie a životy, riešiť spoločenské problémy či využívať moderné technológie na vzdelávanie. Prihlásiť sa môžeš ako:

I. Social Business
Máš produkt či službu, ktorú ponúkaš trhu? Tá musí byť dostatočne atraktívna a funkčná, aby zaujala. Okrem samotného predaja a tvorby zisku však svojim biznisom priamo pomáhaš riešiť spoločenský problém. Pre lepšiu predstavu si pozri príklady slovenských Social Business riešení.

II. Technology For Good
Vytváraš hry, mobilné appky či sa rád vŕtaš v analytike a dávaš dátam nové využitie? Táto kategória je pre všetky IT startupy a technologické inovácie, ktoré riešia zmysluplné problémy a okrem zisku vytvárajú aj ďalšiu hodnotu pre spoločnosť. Inšpirovať sa môžeš výhercami nášho InnovationHacku.

Impact Inkubátor

Technology for good je určená pre všetky IT a tech innovation riešenia

Novinka #2: Bootcamp a “sito”

Bootcamp – Validácia
Tento rok vyberieme zo zaslaných prihlášok niekoľko z vás, ktorí sa zúčastníte Bootcampu. Na ňom nás budete môcť presvedčiť osobne a získate hneď prvý workshop a mentoring ku svojmu podnikateľskému nápadu. Po bootcampe vyberieme cca 20 tímov, ktoré postúpia do Impact Inkubátora – 3mesačného inkubačného programu a zasúťažia si o finančnú podporu a ďalšie benefity. Impact Inkubátor sa skladá z týchto dvoch blokov:

1. blok – praktické skills a biznis plan

20 tímov absolvuje prvý blok venovaný stratégii, social business modelu, salesu, marketingu, ux, legal a account oblasti. Popri tom budú celý čas makať na svojom udržateľnom biznis pláne. Spoznajú mentorov z týchto oblastí, naučia sa praktické skills, ktoré budú vedieť sami využiť a ušetriť tak v budúcnosti za služby externých dodávateľov či agentúr a v neposlednom rade sa stretnú s ľuďmi, ktorí už social business alebo inovatívne technologické startupy rozbehli.

Druhé sito preverí tímy, nadobudnuté vedomosti a ich aplikáciu počas inkubátora a priebežné výsledky. Následne 12 najlepších tímov s najväčším progresom postúpi do druhého bloku.

Impact Inkubátor

2. blok – funding a final pitch
Ten je venovaný dvom nosným témam a to je funding a jeho rôzne možnosti a presentation skills. Vybrané projekty čaká množstvo case studies z crowdfundingových kapaní, zástupcovia investorov a ich rady ako si pripraviť pitch a podklady aj víkend venovaný prezentovaniu a dolaďovaniu detailov na prejave.

K tomu pridáme zdvojnásobené množstvo mentoringu podľa konkrétnych potrieb jednotlivých projektov a stretnutia s úspešnými podnikateľmi a startupistami zo Slovenska.

Final Pitch
Po tvrdej príprave príde možnosť odprezentovať svoje riešenia a plány pred odbornou porotou zloženou s podnikateľskej aj investorskej sféry.

Impact Inkubátor

One- to- one mentoringy. Dokopy nás čaká viac ako 140 hodín osobných konzultácií s TOP profíkmi na trhu.

Novinka #3: Osobné mentoringy jeden na jedného

Veľkou zmenou oproti prvému ročníku Impact Inkubátora bude zameranie sa na mentoringy. Jeden tím – jeden lektor. Možnosť zvoliť si z jednotlivých ponúkaných tém tie, ktoré ty potrebuješ najviac. To bude citeľné v oboch blokoch a dodáme tak inubátoru ďaleko väčšiu hodnotu, ako sa dá vyčísliť. Pretože možnosť skonzultovať svoje problémy a blížiace sa výzvy s odborníkmi a ľuďmi, čo si tým už prešli vnímame ako najdôležitejší aspekt pri budovaní udržateľného biznisu. Čoskoro Ti predstavíme konkrétne tváre, ktoré sa budú s tebou deliť o know -how.