Multitasking, rozhodnosť, krása a jemnosť. To všetko vedia vniesť ženy do sveta startupov.

Pracuje pre rakúsky startup BookGoodLook a leaduje jeho slovenské aktivity. Popri tom spúšťa vlastný projekt Pozitivnamysel.sk. Hoci stereotyp o čisto mužskom podnikateľskom svete už opadáva, v sturtupovom svete je žien stále akosi málo. Len sporadicky zazriete CEO technologického projektu v sukni. My v HUBe sa neradi zaoberáme porovnávaním ženského a mužského sveta. Radi prinášame inšpirácie z oboch, pretože každý má čo ponúknuť. Dnes Ti predstavíme svet, ktorý spája rozhodnosť, dravosť a sebavedomé ciele s ústretovosťou a pozitívnou energiou. Svet našej členky a priateľky Soni Štefkovej.

Rails Girls

Soňa na Rails Girls Bratislava III v Impact HUBe

Krása na povrchu aj v duši

Soňa sa dlho venovala segment managmentu v korporácii, pôsobila ako project coordinator a business analyst v New Yorku aj na Slovensku. Jej práca mala k startupom vždy veľmi blízko a dnes pracuje ako country manager pre rakúsky startup BookGoodLook, ktorý predstavuje jednotku na domácom trhu v oblasti rezervácií skrášľovacích služieb. Ide vlastne o online portál, kde si vyberiete kaderníctvo, manikúru či salón a objednáte si termín online. Už viac nemusíte volať a zisťovať voľné termíny priamo u prevádzok. Dostanete prehľadnú službu a ústretovú podporu. Po úspechu v Rakúsku sa BookGoodLook rozbehol aj na Slovensku. Soňa ho zastupuje či už v oblasti sales, marketingu, PR a customer care.

“ To čo robím je veľmi rôznorodá a kreatívna práca. Okrem bookgoodlook.sk, som sa rozhodla aplikovať moje poznatky a skúsenosti najmä z oblasti start-upov do projektu pozitivnamysel.sk.”

pozitivnamysel.sk

Nový portál Pozitivnamysel.sk

Nový portál pozitivnamysel.sk prepája ľudí túžiacich po sebarozvoji či zlepšení stavu ich duševného zdravia s tými najlepšími odborníkmi v tejto oblasti. Nemusí ísť len o depresie či ťažké choroby. Na portáli si nájde každý, kto chce na svojom rozvoji pracovať, to pravé. Môže ísť  “len” o odstránenie zlozvykov, harmonizovanie vzťahov, získanie väčšieho sebavedomia a pod.

Pozitivnamysel.sk má ponúknuť priestor aj odborníkom, ako sú koučovia, psychológovia či psychoterapeuti, ktorí sa na portáli môžu prezentovať, a tiež získať nových klientov. Soňa verí že pomôže prelomiť ľady o duševných chorobách, a zmení naše stereotypy v tejto oblasti.

Spoznala svet a vrátila sa na Slovensko

Po ukončení štúdia v Paríži, Londýne a USA dostala možnosť rok pracovať  na Wall Street, v poisťovni AIG. Podľa nej to bola skvelá pracovná, ale aj životná skúsenosť. 10 rokov patrila aj do sveta modelingu, ktoré ju naučili samostatnosti, nezávislosti a doslova tomu, ako sa nestratiť vo svete :). V krajine za oceánom túžila aj ostať, no nakoniec jej USA nebolo súdené. Dostala pracovnú ponuku na Slovensku pre mobilného operátora a vyskúšala si prácu pre korporát. Pracovné šťastie však našla až teraz – keď pracuje na vlastnom.

“Môžem povedať, že až teraz, keď tvorím niečo vlastné a pracujem na niečom, kde veci viem sama vo veľkej miere ovplyvniť a manažovať, kde sa môže prejaviť i moja identita a osobnosť, chápem, prečo tie neúspechy nastali a prečo som prišla na Slovensko…všetko do seba zapadlo a Ameriku mám teraz doma, na Slovensku ☺ A som rada, že môžem i ja v našej krajine možno niečo zmeniť, zlepšiť či inovovať …

business clinic

Nebojácnosť vs. pokora – ženy v startupoch

Zo sveta si so sebou priniesla aj nebojácnosť skúšať nové veci a prelamovať bariéry, ktorých v slovenskej mentalite máme dosť. Zároveň sa však naučila aj pokore. Za štúdium si platila a preto dnes nedá dopustiť a využije každú príležitosť posúvať sa rásť, vzdelávať sa a učiť sa nové veci. Často sa čuduje, ako si my Slováci nevážime príležitosti, ktoré nám okolie ponúka.

“Impact Hub som registrovala už dlhšie obdobie, ešte keď som pracovala v korporácii, a vždy som si vravela, že z týchto okien sa chcem raz na Hviezdko pozerať spoza monitoru počítača pri práci… a tak sa stalo. Hneď, ako som dostala prácu pre bookgoodlook.sk, a keďže v Bratislave nemáme kanceláriu, zmyslela som si na Hub a bolo to správne rozhodnutie. Okrem príjemného pracovného prostredia a atmosféry, je Hub aj o skvelých ľuďoch. Som veľmi rada, že som tu stretla šikovných, inteligentných, intelektuálnych ľudí, ktorí vedia, čo v živote chcú, ktorí na sebe každý deň pracujú a nesťažujú si ☺ A taktiež si vážim ich nezištnú pomoc, ktorá často vyplynie z našich neformálnych debát. Cením si i to, že Impact Hub mi poskytol veľa bezplatných konzultácií, ktoré boli prospešné pre oba projekty, na ktorých pracujem…“

Soňa sa aktívne – pracovne aj súkromne – venuje oblasti koučingu. Kouča využila v oblasti kariéry, pre jej oba projekty a skúša aj self-koučing, teda koučovať samú seba. Momentálne si oblasť koučingu obohacuje ešte o NLP (neurolingvistické programovanie). Ak Ťa tiež zaujíma táto téma, Soničku stretneš u nás v HUBe pravidelne na členských raňajkách, business workshopoch či iných podujatiach. Neváhaj ju kontaktovať a spoznať osobne.

V HUBe sa potešíme ďalším takým aktívnym členom ako je Soňa – vyskúšaj si testday zadarmo a začni pracovať z Hviezdka na svojom sne aj Ty.