Mashup#6 a NGO Target, príležitosť pre Tvoju neziskovku

V stredu bol na programe už šiesty Mashup. Tentokrát o Slovákoch, ktorí sa rozhodli pre Social Business. Zhodnotili sme s vami uplynulý rok a predstavili plány na ten ďalší. Máte sa rozhodne na čo tešiť! ;)

Mashup je už zabehnutý prezentačný formát, s ktorým prišli kolegovia v pražskom Impact HUBe. Po čase si ho osvojilo ďalších 7 európskych miest a medzi nimi aj my v Bratislave. Cieľ je jednoduchý: predstavovať viac domácich kvalitných a inovatívnych značiek, iniciatív a talentov. Chceme tak zlepšovať povedomie o zaujímavých slovenských projektoch, inšpirovať a tvoriť priestor na stretávanie komunity našich partnerov, lektorov, členov, social business podnikateľov a verejnosti.

Mashup#6-Social-Business-1Photo by Natália Jakubcová

Slovenské spoločensky-prospešné…

Mashup#6 sme venovali téme, ktorej sa v HUBe lokálne aj medzinárodne venujeme naplno – Social Businessu. Sme radi, že projekty ako COrvus, Sensoneo, NOSENE, Pozitívnamyseľ.sk, SPOSA a Zelený bicykel prijali naše pozvanie, rozpovedali nám svoj príbeh a priblížili osobnú motiváciu pre Social Business. U nás v Impact Hube si ceníme každý startup a projekt, ktorý podniká prospešne a udržateľne.

Tešíme sa, že úspešných slovenských social businessov pomaly pribúda. Radi by sme ich ale doma videli viac. Preto v Impact HUBe podporujeme vznik a rozvoj tohto typu podnikania. V roku 2017 pokračujeme v našich zabehnutých vzdelávacích formátoch a pripravujeme tiež nové. Už teraz sa môžete tešiť na ďalšiu sériu Business Clinic, Business Women Workshopov a tretie pokračovanie úspešného Impact Inkubátora.

Mashup#6-Social-Business-2Photo by Natália Jakubcová

Nový formát? NGO Target.

Social Business spája podnikateľský a neziskový sektor. Kým spoločensky-prospešných podnikateľských riešení je tu zatiaľ pomenej…. neziskoviek hojne. Tieto adresujú aktuálne výzvy svojho okolia. Majú silnú motiváciu, jasný social rozmer a chuť riešiť problémy. Spravidla však bojujú s finančnou udržateľnosťou a rozvojom. V mnohých sa skrýva potenciál transformovania na úspešný Social Business. S vhodnou pomocou a podnikateľským podkutím sa im to môže podariť.

NGO-TargetPhoto by Natália Jakubcová

Formátom NGO Target, ktorý spúšťame vďaka podpore Nadačného fondu Telekom, chceme cielene pomôcť vybraným neziskovkám a ďaľším organizáciám. Spolu s našimi mentormi pomôžeme nastaviť dlhodobú udržateľnosť ich fungovania. Prostredníctvom individuálnych konzultácií v oblasti business case, marketingu, sales, financovania príp. právnych alebo účtovných záležitostí budeme riešiť aktuálne problémy a výzvy možno aj Tvojej neziskovky. Ak máš neziskovku, potrebuješ pomôcť s nastavením stratégie a lepšej udržateľnosti neváhaj a registruj sa!