Máš inovatívny či spoločensky zodpovedný projekt? Získaj podporu 50 000 EUR !

Pred týždňom sme sa vrátili z poľského Gdanska z podujatia European Social Innovation Competition 2015 –  odštartovania súťaže pre spoločenský zodpovedné a inovatívne podniky a projekty. V jednoduchosti a v skratke –  vďaka Európskej komisii, ktorá na počesť portugalského politika  Dioga Vasconcelosa – priekopníka v oblastiach spoločensky prospešného podnikania a inovácií, zorganizovala túto akciu, môžeš aj ty získať na svoj projekt grant 50 000 EUR. Ak nemyslíš len na zisk, ale aj na svoje okolie, podnikáš zodpovedne a prichádzaš s inovatívnymi riešeniami, čítaj ako na to.

Čo môžeš získať:

Hlavnou témou tohtoročnej súťaže je hľadanie „nových spôsobov rastu“. Do súťaže sa môže zapojiť akákoľvek organizácia či jednotlivec sídliaci v EÚ. Na základe rozhodnutia 12-člennej poroty získajú traja finalisti grant vo výške 50 000 € a ďalších 50 000 € získa dodatočne projekt s najvyšším dopadom vyhodnoteným o rok neskôr. Partnerom tejto súťaže je aj britská Nesta či naša sieť Impact HUB.

Súťaž je primárne zameraná na adresovanie výziev z oblastí ako sú:

1) Zmena vnímania základných predpokladov ekonomického rastu (zdieľanie, spolupráca, cirkulácia)
2) Inovatívne spôsoby výroby, distribúcie či používania produktov a služieb (recyklácia, životné prostredie, urbanizmus. logistika)
4) Vývoj nových technológií alebo sofistikovanejšie využívanie tých existujúcich (IoT, 3D tlač)
3) Aplikovanie nových riešení a prístupov k spoločenským výzvam (siete, spojenia a kontakty)

Samozrejme, rovnako sú vítané aj projekty riešiace iné spoločenské výzvy.

Máš inovatívny či spoločensky zodpovedný projekt? Získaj podporu 50 000 €!

Ako sa môžeš prihlásiť:

V podstate sa môžeš prihlásiť s projektom bez ohľadu na to, ako dlho je už etablovaný na trhu. Musí mať už ale jasný biznis case. A víťazné projekty stáli naozaj za to. Tak neváhajte a prihláste sa aj vy.

Termín na podanie prihlášok: 8. máj 2015, 12:00 CET

Ak chceš ísť do toho, vyplň online prihlášku. Ak sa chceš poradiť, neváhaj sa nám ozvať! Všetky podrobné informácie o súťaži aj dokumenty nájdeš na tomto jednom mieste.

ESIC