Impact Inkubátor 16.9. – 7.12. 2015

Program je dizajnovaný tak, aby si to stihol v pohode aj popri zamestnaní či škole. Workshopy a mentoringy prebiehajú v podvečerných hodinách po 17:00. Okrem toho bude program prebiehať aj počas dvoch sobôt. Počas troch mesiacov absolvuješ vyše 100 hodín tréningov a workshopov a mentori ti budú k dispozícii aj na osobné konzultácie. Rovnako nadviažeš kontakty v rôznych oblastiach, ktoré ti môžu pomôcť pri rozvoji tvojho podnikania. A to všetko vďaka našim partnerom bezplatne.

Víťazi Impact Inkubátor programu 2015

I. Miesto Octago  benefity vo výške 5000EUR
II. Miesto Chemplay benefity vo výške 3000EUR
III. Miesto Gener.io benefity vo výške 1000EUR

octago play

Špeciálne ocenenia za prínos pre spoločnosť
I. Hento Toto dienlňa pracujúca so zdravotne postyhnutými zameraná na dizajnové výrobky a profesionálny catering.
II. Memonik – špeciálna dizajnová hra pre nevidiacich, slúžiaca aj pre normálne deti na podporu rovýjania všetkých zmyslov.

nice

Impact Inkubátor 2015 Timeline

timeline-nahlad

Impact Inkubátor 2015 model

V novembri sme otvorili inkubátor pre ďalších 17 projektov!

Nakoniec sme vďaka partnerom mohli dať šancu 17 projektom, spolu sme podporili TOP 40 z pôvodných prihlásených projektov. V novembri pre nich chystáme bezplatné praktické workshopy na tri hlavné okruhy:

Validácia – Marketing – Sales

A mentoring ku všetkým týmto blokom.  Je to skrátená forma nášho programu pre inkubátor. Prebiehať bude vo večerných hodinách a čaká ich aj jeden celodenný slot. K tomu všetkému majú prihlásení skvelú šancu spoznať ďalších, ktorí možno riešia tú istú fázu v podnikaní a poradiť sa.

  • Validácia – Na workshope vedenom Dušanom Šemrincom sa dozvieš, aké otázky je dôležité si klásť a zodpovedať pre validáciu tvojho nápadu a čo je dôležité pre určenie tvojho business modelu.
  • Marketing – Na začiatku nemáš ani čas, ani peniaze. Preto sa ti zídu vedomosti o low budget marketingu. Marek Šulík z Visibility s tebou prejde online marketingové nástroje, ktoré by si v začiatkoch svojho podnikania nemal vynechať. Nestoja veľa a vedia efektívne predávať.
  • Sales – Na workshope venovanému sales temám s Viktorom Kostickým sa dozvieš mimo iného, aké druhy sales poznáme, aké možnosti sales kanálov využívame a ktoré sú vhodné pre teba. Dozvieš sa, kde začína sales, a čo všetko sa spadá pod sales negociácie. Pochopíš, čo je vhodné a dostupné pre tvoje podnikanie/projekt. Zistíš, ako vieme vyhodnocovať sales výsledky a kto je vo firme/projekte za sales zodpovedný. Taktiež sa budete baviť o tom, či je možné fungovať v dnešnej dobe bez aktívneho predaja. Získaš základy získavania nových zákazníkov a prepojenie marketingu a sales.

Lektormi programu sú odborníci s viacročnými skúsenosťami z praxe v danej oblasti. Program trval od 25. novembra do 2. decembra 2015.

Lektori a mentori 2015

Petr Vitek

Petr Vitek

Cofounder Impact Hub v Prahe, Brne a Ostrave

Lektor / Mentor

Viac ako 7 rokov pôsobil ako konzultant so zameraním na performance management, strategy execution a balanced scorecard a business case moedelling. Svoje skúsenosti z Deloitee Consulting, Vodafone Foundation Czech Republic a Amnesty International preklopil do založenia Impact HUBu v Prahe. Dnes úspešne riadi najväčší hubský tím a rozbieha HUBy v Brne a Ostrave.

Kenneth Ryan

Kenneth Ryan

Partner in KPMG Slovakia

Lektor

Kenneth is a Partner at KPMG in Slovakia; starting from October 2014 he is the Managing Partner of the Slovak branch. Within KPMG, he leads the broader startup agenda and The Startup Studio – an initiative focusing on supporting Slovak young innovative companies and their founders.
He covers a wide spectrum of sectors ranging from financial statement attestation to business model validation and proper corporate governance structure creation.

Michal Jablonka

Michal Jablonka

Limerock Advisory

Lektor

Michal má viac ako 15-ročné skúsenosti v oblasti rizikového kapitálu, bankovníctva a finančného poradenstva, pričom v rámci svojej kariéry pôsobil napríklad v rámci Citigroup, Deloitte a Wood&Company. Ako zakladajúci partner finančno-poradenskej a investičnej skupiny Limerock sa v súčasnej dobe venuje správe fondu rizikového kapitálu zameraného na slovenské investičné príležitosti.

Silviu Szkipala

Silviu Szkipala

Certified Lean Six Sigma Master Black Belt

Lektor

Silviu worked on establishing companies in Romania in manufacturing. Later, he started own business in wood processing. Silviu has also couple of years of experience in automotive industry, where he participated in all stages or production. He delivered many trainings across Europe including coaching and mentoring. Recent accomplishments include support and rollout of Lean Six Sigma in Shared Service Center environment in international corporations (e.g. JCI, Henkel).

Mirka Pastierová

Mirka Pastierová

CEO & Co-Founder Big Name Theory

Lektor

Mirka stála pri zrode prvej naming agentúry, ktorá sa dnes zaoberá aj návrhom grafických identít – Big Name Theory. Spolu s odborným tímom kreatívcov, lingvistov, dizajnérov a advokátov stojí pri naštartovaní nových značiek aj pri rebrandingu. Má tiež dlhoročné akademické skúsenosti na Univerzite Komenského aj City University, kde prednášala, publikovala a riešila výskumné projekty z oblasti kognitívnych vied a informačných technológií a viedla kvalifikačné práce v oblasti znalostného manažmentu a marketingu.

krupa

Martin Krupa

Riaditeľ ui42

Lektor

Martin Krupa je riaditeľom webovej agentúry ui42. Internetu a webu sa venuje profesionálne od roku 1996. Zaujíma ho najmä oblasť user experience (UX). Od roku 2011 organizuje World usability day na Slovensku. Prednáša Pokročilé webové aplikácie na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave a Návrh a testovanie používateľských rozhraní na Fakulte informatiky Paneurópskej vysokej školy.

Peter Jakuš

Peter Jakuš

Produktový manažér a webový analytik v ui42

Lektor

Certifikovaný tréner pre Google Analytics. V ui42 pomáhame klientom aby boli “data-driven”, teda aby ich rozhodovanie bolo postavené na dátach (v primeranom mixe so skúsenosťamí a intuíciou) a nie na “zotrvačnosti”, nepodložených názoroch alebo púhej intuícii. Medzi našich klientov v tomto smere patrí napríklad Sberbank, Pneucom.sk, Pilulka24.sk, NovýNábytok.sk, FiroTour.

Juraj Kováč

Juraj Kováč

Rozbehni sa!
Social Impact Award

Lektor / Mentor

Zakladateľ projektov Rozbehni sa!, Najlepší nápad a BestGuest. Autor publikácie „11 krokov jako začať s holou riťou“. 7 rokov sa venuje rozvoju talentu, vízie a podnikavosti mladých ľudí. Na Slovensko priniesol aj Social Impact Award. Na práci študentov sa mu páči ich kreatívny prístup a odhodlanie. Chýba im ale schopnosť myslieť obchodne. Práve tento rozmer sa im snaží vštepiť prostredníctvom projektu Najlepší nápad.

Lukáš Bakoš

Lukáš Bakoš

Maxman Consultants

Lektor

Lukáš vyštudoval psychológiu na FFUK v Bratislave, popri tom ho vyhodili z VŠMU a dva roky študoval management v Austrálii. Začínal ako headhunter, neskôr ako manažér v telco a IT spoločnostiach. Od roku 2008 podniká, má na starosti spoločnosť Maxman Consultants, vedie workshopy a tréningy pre manažérov a ich tímy v Európe a Ázii. Vo voľnom čase si „privyrába“ ako sprievodca na morských sea-kayakových expedíciách..

Marek Šulik

Marek Šulik

Performance Managing Director, Visibility

Lektor / Mentor

Živí a baví ho online marketing. V agentúre VISIBILITY je takmer od začiatku, dnes vedie tím výkonnostného marketingu na pozícii Performence Managing Directora. Má rád dobré SEO, webovú analytiku, social media management a budovanie komunity. Vo voľnom čase spoluorganizuje Pecha Kucha Night v Trnave.

Anna Filippova

Anna Filippova

Manager The Startup Studio

Mentor

Po skončení štúdia v Kanade a UK pracovala ako konzultant v súkromnom a verejnom sektore. Bola súčasťou tímu zodpovedného za implementáciu štátnej inovačnej stratégie Minerva 2.0. V roku 2014 začala pracovať pre KPMG, kde momentálne vedie The Startup Studio a pomáha startupom hľadať vhodných investorov a ako byť pripravený konštruktívne s nimi vyjednávať. Taktiež sa špecializuje na prípravu pitch decks a pitch delivery.

Branislav Šmidt

Branislav Šmidt

Managing Director Impact Hub Bratislava

Mentor

Braňo vyštudoval manažment na FMUK a marketing. S bratom rozbehol jeden z prvých skate shopov v Bratislave. Pôsobil na viacerých odborných, konzultačných a manažérskych pozíciách v T-Mobile a IBM na Slovensku a v zahraničí, kde zodpovedal za oblasti ako biznis plánovanie, stratégia, programové riadenie, predaj a podpora predaja. Zameriava na vznik a rozvoj strategických partnerstiev, celkové riadenie a rozvoj Impact Hubu.

Norbert Nepela

Norbert Nepela

Experienced business consultant

Lektor

Norbert has strong background in strategy formulation and implementation. He is familiar with a wide range of strategic tools, including Balanced Scorecard for various areas, including IT. He is experienced in linking strategy to processes.
His expertise further covers performance management systems and corporate controlling on strategic, process, and operational levels. After working for major international companies Norbert successfully started his own consulting company and on top of that he has launched project in the investment area.

Dušan Šemrinec

Dušan Šemrinec

Partner of inscape consulting s.r.o.

Lektor

Dušan má viac ako 20 – ročné skúsenosti v oblastiach Strategy & Innovation, Human Resources, Sales a Consulting. Zastával pozíciu tréningového manažéra pre distribučné kanály a centrálu v ING. V rokoch 2003-2005 sa venoval nezávislej konzultačnej činnosti pre General Motors Southeast Europe a rozvoju neziskovej organizácie Centrum pre filantropiu v Bratislave. Od roku 2006 zastával funkciu HR manažéra pre obchod v ING Životná poisťovňa. Skoro 4 roky bol zodpovedný za sales strategy pre Českú a Slovenskú republiku.

Gabriela Janíková

Gabriela Janíková

Marketing Expert a Solution-focused kouč, ACC

Lektor

Gabika má dlhoročné skúsenosti s riadením projektov a teamov v oblasti mobilného aj fixného telco biznisu. So zameraním na rozvoj nového biznisu a produktový development viedla teamy pri negociáciách ako aj pri designe, tvorbe a spúšťaní nových produktov na trh. Ako facilitátor a kouč podporovala viaceré teamy pri prechode zmenami a pri hľadaní riešení ako fungovať efektívnejšie. Je evanjelistom prístupu zameraného na riešenie.

Viktor Kostický

Viktor Kostický

Experienced business consultant

Lektor / mentor

Viktor vyštudoval odbor dejiny umenia na FiF UK, ale pracovne zakotvil v oblasti obchodu a manažmentu. Má viac ako 7 ročné skúsenosti vo vedení obchodných tímov a business developmente v IT sektore – v globálnych spoločnostiach Dell a IBM. Počas tohto obdobia budoval nové tímy a dokázal ich doviesť k nadštandartným obchodným výsledkom. V súkromí sa intenzívne zaujíma o komunitné verejnoprospešné aktivity.

Zuzana Bartošovičová

Zuzana Bartošovičová

Partner, Hillbridges

Lektor

Zuzana Bartošovičová is a Partner at Hillbridges with domestic and international transactional experience focused primarily on international M&A and Project Finance. She has years of experience advising clients from various backgrounds, from self-made entrepreneurs to global institutional investors, throughout the whole life cycle of their projects and investments. Zuzana practises as Slovak advocate and solicitor qualified in England and Wales.

Andrej Adamčík

Andrej Adamčík

Partner, Hillbridges

Lektor/ mentor

Andrej is a partner with a broad corporate and real estate practice, focusing primarily on mergers and acquisitions, property joint ventures, construction and development, funding, operations and management of all types of commercial property.

Martin Horváth

Martin Horváth

Experienced business consultant

Lektor / Mentor

Manažér s medzinárodnými skúsenosťami v oblasti online marketingu a produktového vývoja. Viac ako 6 rokov pôsobil v spoločnosti Pelican travel, ktorú v roku 2011 opúšťal z pozície CEO. Následne pôsobil ako senior marketing manažér v spoločnosti Etarget a rozbehol startup Thapir – geolokalizačnú službu, ktorá vyhľadáva pre užívateľa zaujímavé eventy v jeho blízkosti. Od roku 2014 pôsobí v spoločnosti Slovak Telekom na pozícii manažéra digitálnych služieb.

kuciak

Rastislav Kuciak

executive manager C.A.A.S.

Lektor / Mentor

Rastislav sa podielal na tvorbe stratégií, trhových analýzach a plánoch v rámci tímu stratégov v Telekome. Projekt odpredaja Rádiokomunikácií ho dostal do reálneho biznisu a umožnil mu pričuchnúť k riadeniu projektov. Od roku 2007 prešli jeho rukami desiatky M&A projektov. Pomáhal realizovať stratégiu trhovým lídrom ako napríklad Datalanu či Azetu. Dnes poskytuje poradenstvo v rámci vlastnej spoločnosti a okrem M&A projektov sa zameriava aj na rozvoj nového biznisu a špeciálne projekty.

Baška Klimek

Baška Klimek

co – founder Impact HUB Bratislava

Mentor

Pôsobila ako External communication Specialist v Poštovej banke, odkiaľ prešla do reklamného sveta. Podielala san a tvorbe online obsahovej stratégie pre kampane klientov ako O2 SK aj O2 CZ, Sberbank, službu VIAMO, Big Shock a ďalšie. V Impact HUBe riadi a plánuje komunikáciu a strategické témy eventov. Zameriava sa na low buget marketing a pôsobí v tejto oblasti aj ako konzultant pre mnohé organizácie.

Michal Blažej

Michal Blažej

co-founder Lighting Beetle

Lektor

Michal spoluzaložil Lighting Beetle, prvú slovenskú agentúru, ktorá sa výhradne venuje Usability and User Experience. Snaží sa, aby bol dizajn založený na reálnych dátach a nie na pocitoch dizajnérov. Pracoval na viac ako 200 UX projektoch v 11 krajinách sveta pre spoločnosti ako ING, Pelikán, Poštová banka, MTV Mobile, VÚB banka, Česká spořitelna, Asseco Solutions a ďalšie

Webová agentúra

Big Name Theory

Naming.Branding.Amazing.

Hillbridges

Professional legal services.

Maxman Consultants

Training and development

agentúra ui42

Online marketingová agentúra

KMPG

Cutting through complexity

Lighting Beetle

Usability & User Experience

PWC

PwC Slovensko