Ďalšia šanca pre 17 inovatívnych riešení

Pôvodne sme chceli vybrať len 10 z vás. Nakoniec sme vďaka partnerom mohli dať šancu až 23 projektom. Zo 147 prihlásených je to však stále málo. Veľký záujem o Impact Inkubátor nás presvedčil, že šancu si zaslúžia aj ďalší. Ak chceme, aby sa u nás na Slovensku naozaj niečo zmenilo, potrebujeme viac inovátorov a ľudí s odvážnymi plánmi. Podnikavcov. Či už v tej biznis sfére alebo tej neziskovej.

Nápadov by bolo, najťažšie je ideu zrealizovať a nájsť model ako rozbehnutý projekt dlhodobo udržať. Preto sme posledné týždne hľadali možnosti, ako podporiť aj ďalších z vás. Podarilo sa. Otvárame mini Impact Inkubátor pre ďalších 17 projektov, ktoré porota vybrala do TOP 40 z pôvodných prihlášok.

Čo môže 17 nápadov a riešení očakávať?

V novembri pre nich chystáme bezplatné praktické workshopy na tri hlavné okruhy: Validácia – Marketing – Sales. A mentoring ku všetkým týmto blokom. Je to skrátená forma nášho programu pre inkubátor. Prebiehať bude vo večerných hodinách a čaká ich aj jeden celodenný slot. K tomu všetkému majú prihlásení skvelú šancu spoznať ďalších, ktorí možno riešia tú istú fázu v podnikaní a poradiť sa.

Kto sú vybrané projekty do mini Impact Inkubátora ?

  • Vzdelávanie

Platforma Lektorino od tvorcov Learn2code kurzov, na ktorej budú koncentrované školenia, online kurzy a konferencie od rôznych lektorov a organizácií. Spoločne sa tak vytvorí priestor pre kvalitné kurzy na jednom mieste.

Projekt vzdelávania mládeže v digitálnej tvorbe prostredníctvom kurzov a workshopov Digital Jungle je vedených marketérmi a umelcami, zameraný na tvorbu webových stránok, vizuálnu tvorbu a kreatívne texty.

11953249_1666097683622195_1925861524883908720_n-min

Internetová knižnica Librio s celoslovenskou pôsobnosťou je založená na princípe sharing economy. Prináša flexibilné prepojenie medzi tými, ktorí knihy poskytujú a tými, ktorí si ich chcú požičať

Internetový magazín Mono.sk ponúka hĺbkovú žurnalistiku na Slovensku. Cieľom je otvárať dôležité domáce témy a sprostredkovať zaujímavú žurnalistiku zo zahraničia pre slovenské publikum s ambíciou prinášať navyše aj zážitok z čítania.

kiskadobrovolnik-min

  • Webové a mobilné aplikácie

Mobilná aplikácia Place.coach chce dať do pozornosti podniky, obchodíky a miesta, ktoré sú výnimočné, vymykajú sa stereotypu a stoja za zmienku v danom meste. Ide o vytvorenie netradičného travel guida spojeného s gamifikačnými prvkami, akých si v zahraničí môžete stiahnuť hneď niekoľko, ale v slovenských mestách stále chýbajú.

Webová služba InPloyee rieši problém súčasného neefektívneho hľadania a výberu nových zamestnancov do technologických firiem. Urobí za teba „sito“ uchádzačov vďaka kvalitným zadaniam a vstupným testom a tebe sa na stôl dostanú už len relevantní záujemcovia o danú pozíciu.

Feedbacker je jednoduchý B2B SaaS online nástroj na spätnú väzbu pre všetky subjekty, ktoré majú zákazníkov. Prostredníctvom spätnej väzby na rôzne oblasti pomáha týmto firmám zlepšiť služby, spokojnosť a vernosť a tým zvýšiť ich príjmy.

Disruptive business model Fialová sova v oblasti sprostredkovania kúpy a predaja nehnuteľností je hybridný systém online makléra a klasického poradcu. Efektívne a priamo spája majiteľa nehnuteľnosti so záujemcom o kúpu.

Inovatívna smart služba Nerealitka chce zase naopak vytvoriť nový štandard v realitnom prostredí. Bez sprostredkovateľov a bez nezmyslených poplatkov. Pridanou hodnotou sú pre užívateľov nadštandardné služby, ktoré majú za cieľ užívateľom navrhnúť, upraviť, posúdiť, zhodnotiť, pripraviť, či iným spôsobom zlepšiť potenciál a užívanie nehnuteľnosti. K tomu sú k dispozícii skúsení architekti, dizajnéri, stavební inžinieri, právnici, znalci, fotografi či ekonómovia.

Eventlocator.eu je virtuálny katalóg eventových lokalít, ktorý uľahčuje užívateľom výber vhodného priestoru na základe cielenej filtrácie pre rôzne spoločenské udalosti. Ak potrebuješ vhodný priestor na tvoju akciu, workshop, či konferenciu, hravo si vyhľadáš miesta podľa tvojho zadania a zabookuješ si ho.

Špeciálny algoritmus SIAFS na overenie údajov zo Slovenského občianskeho preukazu nájde využitie najmä medzi risk manažérmi, ktorí sa pri svojej práci môžu stretnúť so zlodejmi identity a podvodníkmi.

Podporšport.sk je budúci crowdfundingový portál na finančnú podporu amatérskych športovcov a tímov.

Projekt Obleč sa doma chce združiť e-shopy s oblečením a poskytovanúť kuriérske služby s možnosťou výmeny tovar. Ak si z internetu objednáš niečo, čo ti nesadne, môžeš si to rovno vyskúšať a kurierovi vrátiť.

  • Produkty

Juice Monsters sú originálne slovenské hračkovaky. Hračkovak je úložný box, taška, ruksak a podložka na hranie v jednom. Slúžia na jednoduché uloženie a upratanie hračiek, s kreatívnymi motívmi, slúžiace aj ako ruksak či vak.

Brownjoy ponúkne predaj a rozvoz zdravého sushi, pripravovaného z čerstvých a kvalitných potravín, ktoré dopestuješ aj na Slovensku. Pripraví pre teba inovatívne balenie „do ruky ala wrap“ aj dovoz cez eko kuriéra Švihaj Šuhaj.

11214333_151183335219794_4099159757975783907_n

Vlasy robia človeka rieši spoločenskú tému. Tento projekt podporuje výrobu parochní z ľudských vlasov na Slovensku pre onkologických pacientov.

Záber je široký a o to výnimočnejší je tento náš pokus dopriať im praktickú a odbornú pomoc v rozvoji a udržateľnosti ich projektov.  Všetky tieto nápady a riešenia sa stretnú s nami už 25. novembra u nás v HUBe ;)