CONDA: Výzva, ktorá sa vyplatila

Stať sa súčasťou CONDA Crowdinvesting Slovakia bolo pre nich oboch výzvou. Toto rozhodnutie sa im postupne vypláca. Reč je o našich členoch Šárke Nohelovej a Andrejovi Wallovi.

CONDA je najväčšia medzinárodná crowdinvestingová platforma v Európe, ktorá spája zaujímavé inovatívne spoločnosti s investormi. Cez CONDA môžete finančne podporiť perspektívne firmy aj malou sumou a neskôr profitovať z jej úspechu. Príbeh CONDA začal v Rakúsku a postupne sa rozšíril do Nemecka, Lichtenštajnska, Poľska, Švajčiarska, Slovinska a Slovenska.

“Slováci sú prirodzene opatrní čo sa týka investovania, preto je našou najdôležitejšou úlohou budovanie dôvery a vzdelávanie ohľadom výhod iných foriem financovania,” hovorí Andrej. Pomaly sa im darí tieto hranice posúvať a získavajú čoraz viac investorov pre ich projekty. Počas prvých mesiacov existencie pomohli už dvom úspešným projektom – unikátnemu slovenskému aperitívu Bentianna a revolučnej sociálnej sieti Gettpal.

Ako sa ku CONDA dostali? Andrej sa o tému financií a investovania zaujímal už nejaký čas aj vďaka jeho predošlej pracovnej skúsenosti zo SARIO – Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu. Po návrate zo zahraničia prirodzene inklinoval k oblasti investícií a CONDA mu vďaka odporúčaniu prišla ako perfektný match. Nemýlil sa. Šárka sa dostala do CONDA náhodou –  hľadala si novú prácu v tejto oblasti a pracovná ponuka ju zaujala. Andrej a Šárka sú bývalí spolužiaci zo strednej školy, takže spolupráca prebieha hladko.

Andrej má na starosti vyhľadávanie nových projektov a obchodných partnerov. Okrem toho rád cestuje a venuje sa historickému šermu. Šárka rieši marketing, komunikáciu a kampane. Venuje sa tiež burlesque a ďalším kreatívnym veciam.

Momentálne plánujú eventy zamerané na vzdelávanie a networking investorov, ktoré budú prebiehať počas celého roka. Jeden z takýchto eventov sa uskutoční už v pondelok 6.3. 2017 u nás v Impact Hube. Event je určený hlavne pre profesionálov z účtovnej a daňovej oblasti. Účastníci sa môžu dozvedieť o rôznych možnostiach crowdfinancingu na Slovensku a v Európe.  Počas eventu vám objasnia crowdinvesting a poddružnú pôžičku z účtovného hľadiska.

“Okrem toho hľadáme nové projekty, ktorým by pomohla finančná injekcia či marketingová podpora, a mohli by na ňu využiť crowdinvesting. Radi by sme videli na našej stránke projekty z rôznych kútov Slovenska.” Ak máte projekt, ktorý by mohol byť vhodný pre crowdinvesting, neváhajte sa Andrejovi či Šárke ozvať.

Členmi Impact HUBu sú od septembra 2016. Je im blízky svojou filozofiou, prístupom k práci a vidia veľký potenciál aj pre spoločné aktivity. Rozhodnutie stať sa členmi neľutujú, každý deň v HUBe im prináša novú inšpiráciu.