Ako sociálne inovácie prispievajú k zmene?

1Často vám hovoríme, že v HUBe sa snažíme vytvárať prostredie pre rozvoj zaujímavých a inšpiratívnych projektov a start-upov, ktoré sa venujú sociálnym inováciám a sociálnemu podnikaniu.

Vo viacerých krajinách Impact HUBy prepájajú prospešné projekty s rôznymi partnermi, firmami a s investormi v snahe zvýšiť ich reálne šance na udržateľnosť a rozvoj. Napriek pozitívnemu smerovaniu a viacerým aktivitám na Slovensku, vnímame, že meškáme v celkovom vývoji ako aj profesionálnej odbornej a investorskej podpore týchto oblastí. Aj preto sme sa rozhodli spojiť a podporiť tohtoročné Fórum o firemnej filantropii Nadácie Pontis, ktoré významne napomáha spolupráci rôznych sektorov pri riešení spoločenských zmien.

Vyhrá malý biznis nad veľkým?

Politické a sociálne zmeny nemusia byť len v rukách veľkých firiem a vlády. Naopak, môžu ich prinášať aj drobní aktívni hráči. Adam Lent, riaditeľ pre výskum a inovácie z organizácie Ashoka, bude počas fóra hovoriť aj o tom, ako môžu byť mnohí z nás nositeľmi zmien v spoločnosti. „Svet súčasného podnikania sa dynamicky mení. Milióny ľudí si zakladajú vlastný biznis a každý z nich môže byť nositeľom pozitívnej zmeny.” forum firemnej filantropie

Forúm filantropie je aj pre teba

Na fóre privítame šéfov firiem, ľudí pracujúcich v oblasti komunikácie, ľudských zdrojov, konzultantov, ale aj manažérov či zamestncov, ktorí sa venujú zodpovednému podnikaniu. Fórum o firemnej filantropii nie je určené len veľkým firmám. Zúčastniť sa ich môžu aj malé firmy či startupy, ktoré vidia v spoločenských inováciách príležitosť pre svoj biznis a pre našu krajinu. Je to ideálne miesto pre nadviazanie nových kontaktov a spoluprác aj pre teba.

Predstavíme sociálnu mapu inovátorov

Predstavíme vám ľudí, ktorí novátorsky a strategicky riešia spoločenské problémy na Slovensku ako sú boj proti korupcii, podpora vzdelávania či pomoc ľuďom z marginalizovaných skupín. Podobne ako tomu bolo v Rakúsku, Česku či v Taliansku, sa Nadácia Pontis rozhodla aj na Slovensku zmapovať spoločenských inovátorov.Sme hrdí na to, že sa nachádzame medzi nimi.

t5EnoAGRuvebUvstPfbFXSQOL8fEVKWTXV_T8Ie4qj8-min

Kto sú sociálni inovátori?

Ide o ľudí, ktorým sa darí meniť svet k lepšiemu a sú ochotní podniknúť všetko na dosiahnutie prospešného cieľa. Pôjde o mapu ľudí, ktorých aktivity majú podobu občianskej iniciatívy, spolku či platformy pre spoluprácu rôznych subjektov. Ale aj organizácie, ktoré spájajú ľudí so znevýhodnením, dávajú ľuďom nové nástroje, ako sa podieľať na rozhodovaní alebo zlepšujú prístup k vzdelávaniu či starostlivosti o druhých.

Okrem toho sa na Fóre dozvieš:

  • o nových trendoch vo firemnej filantropii
  • inšpiratívne príklady sociálnych inovácií
  • čo prináša nový model asignácie 2 % z dane

Registráciu na fórum, ktoré bude venované sociálnym inováciám, sme už spustili. Registrovať sa môžete do 19. novembra prostredníctvom registračného formulára na webe Nadácie Pontis. Nepremeškajte ju. :)